Українська Гельсінська спілка вимагає відставки Захарченка - Захід Нет

27.05.2013
джерело: zaxid.net
Українська Гельсінська спілка з прав людини обурена діями міліції під час акції "Вставай, Україно!" 18 травня. Спілка вважає, що першим кроком у такій ситуації має бути негайна відставка міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і міністра інфраструктури Володимира Козака, які компрометують українську державу.

У заяві Гельсінської спілки щодо акції протесту політичної опозиції «Вставай, Україно!» йдеться про те, що тодішні «волаючі факти обмеження органами виконавчої влади свободи пересування й свободи мирних зібрань, гарантованої Конституцією України кожному, хто на законних підставах перебуває на її території, не мали ніяких правових підстав і є чистим свавіллям. Фактично країна зіштовхнулася в ці дні з неоголошеним надзвичайним станом, з масовими репресіями по відношенню до політичної опозиції», ідеться на сайті УГС.

Наголошено також, що організація владою антифашистського мітингу із залученням на працівників бюджетних установ, студентів під час навчально-виховного процесу, лише засвідчує про серйозну кризу основних і взаємозалежних інститутів держави – політики, економіки, права. «Джерелом цієї кризи є фундаментальне протиріччя, яке об’єктивно утворилося в останні роки між конституційною демократичною структурою в політичній сфері і відсутністю будь-якої демократії в економічному житті країни», – йдеться в повідомленні.

«Означена тенденція вкрай небезпечна для країни. Вона несумісна із задекларованим курсом європейської інтеграції України. Необхідна політична воля і єдність для термінового демонтажу цієї недалекоглядної політики, несумісної з демократичними цінностями Європи. І першим кроком у цьому напрямку має бути негайна відставка міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і міністра інфраструктури Володимира Козака», – зазначено в підсумку.

Нагадаємо, 18 травня у центрі Києва пройшов опозиційний марш та віче в межах акції «Вставай Україно!». Паралельно ПР організувала антифашистський мітинг. Під час акцій сталася бійка між прихильниками ПР та свободівцями.

На мітингу побили журналістку 5 каналу та фотокора «Комерсанта».

21 травня у ВРУ глава МВС повідомив, що провадження про умисне нанесення легких тілесних ушкоджень журналістці слідчий перекваліфікував у хуліганство. Він також повідомив, що міліція затримала підозрюваного у нападі на журналістів, однак 22 травня його відпустили під заставу.

Опозиція заявила, що вимагатиме ще раз звіту голови МВС, а також голів СБУ та ГПУ та відставки міністра МВС.

22 травня журналісти на засіданні уряду влаштували акцію протесту проти побиття своїх колег під час акцій у Києві 18 травня.

Микола Азаров у відповідь висунув вимогу позбавити їх акредитації. Однак цього поки не було виконано.

23 травня близько 40 журналістів зібрались біля будівлі Кабінету міністрів на акцію на підтримку своїх колег, яких вчора прем’єр-міністр Микола Азаров доручив позбавити акредитації через мовчазну акцію. Згодом Азаров запросив журналістів на зустріч, пізніше на зустріч прибув і Віталій Захарченко.

Пізніше прем’єр Микола Азаров та голова МВС Віталій Захарченко зустрілися із журналістами, які напередодні провели мовчазну акцію протесту на засіданні уряду. За словами учасниці зустрічі Наталії Тарасовської, Азаров дозволив журналістам бути присутніми на засіданнях уряду.

C