Гельсінська спілка вимагає відставки Захарченка і Козака - ZIK

27.05.2013
джерело: zik.ua
Українська Гельсінська спілка з прав людини вимагає відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і міністра інфраструктури Володимира Козака.

Про це зазначено в заяві спілки щодо акції «Вставай, Україно!» 18 травня в Києві.

«За останній тиждень засоби масової інформації рясніють повідомленнями про те, як у Луганську, Запорожжі, Дніпропетровську та інших містах України міліція разом із транспортною службою перешкоджали вільному переміщенню громадян до Києва», – сказано в заяві.

«При цьому мали місце фактичні масові затримки, обшуки, перешкоджання посадкам у потяги, автобуси, літаки. Ці дії «виправдовувалися» то нібито неправильно оформленими транспортними документами, то підозрою про наявність вибухових речовин, а то й зовсім абсурдними обвинуваченнями в перебуванні окремих осіб під дією наркотиків», – йдеться в повідомленні.

«Ми звертаємося до керівництва країни, до усіх політичних і громадських сил: означена вище тенденція вкрай небезпечна для країни. Вона несумісна із задекларованим курсом європейської інтеграції України. Необхідна політична воля і єдність для термінового демонтажу цієї недалекоглядної політики, несумісної з демократичними цінностями Європи. І першим кроком у цьому напрямку має бути негайна відставка міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і міністра інфраструктури Володимира Козака, які компрометують українську державу», – зазначено в підсумку, інформує «Радіо Свобода».

C