До вимог «відставити» Захарченка за 18 травня додали главу Мінінфраструктури - Коментарі

27.05.2013
джерело: ua.comments.ua
Українська Гельсінська група з прав людини вимагає відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та міністра інфраструктури Володимира Козака.

Українська Гельсінська група звернулася до керівництва країни і політсил із закликом відреагувати «на кричущі факти обмеження органами виконавчої влади свободи пересування та свободи мирних зібрань».

Про це йдеться у заяві Української Гельсінської спілки (УГС) з прав людини щодо акції «Вставай, Україно» 18 травня в Києві.

«За минулий тиждень ЗМІ рясніють повідомленнями про те, як у Луганську, Запоріжжі, Дніпропетровську, інших містах України міліція разом з транспортною службою перешкоджали вільному переміщенню громадян у Київ», - зазначають правозахисники.

При цьому мали місце фактичні масові затримки, обшуки, перешкоджання посадці в поїзди, автобуси, літаки.

«Ці дії « виправдовувалися» то нібито неправильно оформленими транспортними документами, то підозрою про наявність вибухових речовин, а то й зовсім абсурдними звинуваченнями у перебуванні окремих осіб під дією наркотиків», - зазначає глава УГС Євген Захаров.

«Незаконні дії влади мали своє продовження - ескалацію свавілля й насильства під час проведення акції протесту в Києві, в тому числі бійки, побиття журналістів. Присутні при цьому підрозділи міліції не забезпечили право громадян на мирні зібрання, їх безпеку», - підкреслили в УГС.

«... Всі ці факти порушення прав і основних свобод людини є симптомом ... прагнення влади зберегти існуючий економічний і політичний порядок за допомогою сили і репресій. У цих умовах правові інститути стрімко деградують», - підкреслили в Українській Гельсінській групі.

«Дана тенденція вкрай небезпечна для країни. Вона несумісна з декларованим курсом європейської інтеграції України. Факти обмеження свободи пересування та свободи мирних зібрань, гарантовані Конституцією, не мали жодних правових підстав і є чистим свавіллям», - зазначають у УГС.

На думку правозахисників, першим кроком у напрямку «демонтажу недалекоглядної політики, несумісної з демократичними цінностями Європи» повинна стати негайна відставка Захарченка та Козака, «які компрометують українську державу».

C