Українська Гельсінська спілка вимагає відставки Захарченка та Козака - Незалежне бюро новин

27.05.2013
джерело: nbnews.com.ua
Українська Гельсінська спілка вимагає відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та міністра інфраструктури Володимира Козака. Про це в четвер, 23 травня, повідомляє прес-служба організації.

«За останній тиждень засоби масової інформації рясніють повідомленнями про те, як у Луганську, Запоріжжі, Дніпропетровську, інших містах України міліція разом із транспортною службою перешкоджали вільному переміщенню громадян до Києва», – йдеться у повідомленні.

При цьому мали місце фактичні масові затримки, обшуки, перешкоджання посадці до поїзду, автобуси, літаки.

«Ці дії» виправдовувалися «то нібито неправильно оформленими транспортними документами, то підозрою на наявність вибухових речовин, а то й зовсім абсурдними звинуваченнями у перебуванні окремих осіб під дією наркотиків», – зазначають в організації.

В організації підкреслили, що дана тенденція вкрай небезпечна для країни.

«Вона (тенденція – НБН) несумісна з декларованим курсом європейської інтеграції України. Необхідна політична воля і єдність для термінового демонтажу цієї недалекоглядної політики, несумісної з демократичними цінностями Європи. І першим кроком у цьому напрямку має бути негайна відставка міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та міністра інфраструктури Володимира Козака, які компрометують українську державу «, – резюмували в УГС.

Як повідомляв НБН, 18 травня у Києві відбулась опозиційна акція протесту «Вставай, Україно!», під час якої група невідомих здійснила напад на учасників акції. Також були травмовані представники ЗМІ.

Напередодні акції опозиція заявляла про перешкоджання владою прихильникам опозиції із різних областей України потрапити на акцію протесту.

C