Відбудеться прес-брифінг «Через ненадання замісної підтримувальної терапії у СІЗО важко страждала людина. Як попередити такі випадки?»

07.06.2013
джерело: www.ombudsman.gov.ua

11 червня 2013 року об 11:00 у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (адреса: вул. Інститутська, 21/8) відбудеться прес-брифінг на тему: «Через ненадання замісної підтримувальної терапії у СІЗО важко страждала людина. Як попередити такі випадки?».

Пацієнт замісної підтримувальної терапії Сергій, 26 років, помер у Київському СІЗО в ніч з 25 на 26 березня 2013 року з діагнозом «гостра серцева недостатність». Всупереч прийнятому 22.10.2012 міжвідомчому наказу, йому не надавали замісну терапію.

Брифінг проводиться Харківською правозахисною групою в рамках проекту «Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами Всеукраїнської мережі правової допомоги» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У заході візьмуть участь:

  • Юрій Бєлоусов, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;
  • Айгуль Муканова, керівник проекту Харківської правозахисної групи «Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами Всеукраїнської мережі правової допомоги»;
  • Міла Демко, мати Сергія, який помер у СІЗО;
  • Андрій Недашковський, активіст «Асоціації учасників замісної підтримувальної терапії»;
  • Євген Поляков, керівник Департаменту охорони здоров’я та медико-санітарного забезпечення Державної Пенітенціарної служби України.

Запрошуємо представників засобів масової інформації взяти участь у прес-брифінгу, під час якого буде проаналізовано, що може зробити держава і суспільство, щоб не допустити повторення таких трагедій.

Акредитація журналістів за тел.: (044) 253-21-54; (067) 409-79-80.

 


C