Катування та неналежне поводження з дітьми, які перебувають у конфлікті з законом в Україні

10.06.2013

13 червня 2013 року об 11:00 в офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини (вул. Інститутська, 21/8) відбудеться презентація результатів досліджень Харківської правозахисної групи та Харківського інституту соціальних досліджень «Катування та жорстоке поводження з дітьми в Україні» та «Права дітей, які перебувають у закладах соціальної реабілітації в Україні».

 

Правозахисники стверджують: найчастіше, вибираючи методи роботи, правоохоронці не роблять різниці між дорослими та дітьми, які вчинили або підозрюються у вчиненні  злочину. До них так само застосовують насильство – як під час затримання і допитів, так і в місцях несвободи.  

Що доводиться пережити маленьким українцям, які перебувають в конфлікті з законом та/або потрапили в місця несвободи? Що потрібно, аби змінити чинну систему покарань на більш ефективну? Чи є у звичайних українців реальна можливість запобігти жорстокому поводженню з дітьми під час затримання, допитів та в місцях несвободи?

Про це під час презентації розкажуть:

  • Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної ради з прав людини;
  • Юкіе Мокуо, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні;
  • Уповноважена особа від Представництва Європейського Союзу в Україні;
  • Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи;
  • Денис Кобзін, директор Харківського інституту соціальних досліджень.

Модератор – Марина Говорухіна, Центр інформації про права людини.

Після закінчення презентації о 12:00 розпочнеться дискусія на тему «Катування та жорстоке поводження з дітьми, які знаходяться в конфлікті з законом: масштаби, наслідки, попередження, виявлення, допомога та відповідальність» за участю представників Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, профільних відомств (МВС, Державна пенітенціарна служба, Міністерство освіти і науки та ін.), громадських організацій.

Модератор – Юрій Бєлоусов, представник Уповноваженого з питань реалізації національного превентивного механізму.

Контактна особа: Марина Говорухіна, Центр інформації про права людини 050 612 00 20


C