Прес-клуб «Життя біженців в Україні: без надії на порятунок»

17.06.2013

У середу, 19 червня 2013 року, о 15:00 в Smartcafe Bibliotech (вул. Саксаганського, 120) відбудеться прес-клуб «Життя біженців в Україні: без надії на порятунок», присвячений Всесвітньому дню біженців.

Організатори – Коаліція з протидії дискримінації в Україні за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Після фільму відбудеться дискусія, в рамках якої кожен учасник зможе відчути себе біженцем. Експерти:В рамках заходу відбудеться допрем’єрний показ документального фільму «Історія К.: епізод із життя біженців в Україні» українського режисера Юрія Речицького (хронометраж 5 хв.). Картина про узбецького біженця в Україні демонструє, з чим доводиться зіштовхнутися шукачам притулку на шляху до захисту та безпеки в «новій батьківщині».

-         Максим Буткевич, співкоординатор проекту «Без кордонів» Центру «Соціальна дія»;

-         Анна Ленчовська, виконавчий директор Конгресу національних громад України;

-         Наталія Гуржій, керівник Благодійного фонду «Рокада»;

-         Тетяна Печончик, представниця Коаліції з протидії дискримінації в Україні.

В рамках заходу буде також презентована виставка "We - peace", яка розповідає про долі дітей-біженців в Україні, підготована підлітками з Харківського клубу толерантності.

Додаткова інформація за телефоном: (050) 612 00 20.

* * *

Всесвітній день біженця заснований Генеральною Асамблеєю ООН 2001 року на честь 50-річчя Конвенції про статус біженців. Цей день традиційно відзначається кожного року 20 червня.

За оцінками правозахисних організацій, щороку в Україні статус біженця просять біля 1500-2000 осіб. В той же час, за даними УВКБ ООН, за більш як 20 років існування інституту притулку в Україні статус біженця було надано близько 2500 біженцям.

Натепер в усьому світі нараховується 43 мільйони вимушених переселенців (15,2 мільйони біженців, 27,1 мільйони людей, які були змушені переселитися в межах однієї країни, 983 тис. шукачів притулку).


C