Харківські правозахисники вважають необгрунтованим арешт співробітників ДСО, які затримали суддю - Укрінформ

20.06.2013
джерело: www.ukrinform.ua

Необгрунтованим заходом назвали харківські правозахисники арешт співробітників Державної служби охорони (ДСО), які затримали у ресторані "Старгород" суддю Київського райсуду Харкова.

Їх думка викладена у зверненні, розміщеному в інтернеті иа адресованому органам правосуддя, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми, представники правозахисних організацій, вважаємо, що арешт співробітників ДСО не є обгрунтованим заходом. Вони не несуть громадської небезпеки і, очевидно, у ситуації в ресторані діяли для забезпечення громадського порядку", - сказано у зверненні.

Його автори вимагають забезпечити відкритий і справедливий розгляд цієї справи.

У підписі під зверненням названо, зокрема, Харківський інститут соціальних досліджень, Український Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр інформації про права людини, Центр громадянських свобод.

Як повідомляв Укрінформ, в ніч з 12 на 13 червня під час бійки у ресторані "Старгород" за участю відвідувача з російського Бєлгорода постраждав суддя Київського райсуду міста Харків Денис Нев’ядомський. Втрутившись у ситуацію, троє співробітників ДСО, які не знали про те, що це суддя, застосували щодо нього насильство і надягли на нього наручники. Всі троє арештовані за перевищення посадових обов’язків.


C