Правозахисники вимагають звільнити охоронців, що вгамовували п’яного суддю - http://zaxid.net/

20.06.2013
джерело: zaxid.net
Представники правозахисних організацій підписали відкрите звернення на захист працівників служби охорони у м. Харкові, яких утримують в СІЗО через інцидент в одному з барів міста за участю п’яного судді районного суду, повідомили у прес-центрі Харківського інституту соціальних досліджень.

Зокрема, у зверненні йдеться: «12 червня в одному з ресторанів Харкова трапився конфлікт між відвідувачами, які були в стані сп’яніння. Працівники міліції, що прибули за викликом, намагалися припинити бійку та були вимушені застосувати спеціальні засоби по відношенню до одного з учасників конфлікту. Ним виявився суддя Київського райсуду м. Харкова. Працівники прокуратури, які прибули на місце події, затримали саме співробітників міліції та доставили їх до суду, за рішенням якого міліціонерів невдовзі взяли під варту і помістили до СІЗО».

Правозахисники вважають, що арешт працівників міліції не є обґрунтованим, оскільки ті не становлять суспільної небезпеки і в ситуації, що склалася, діяли у суспільних інтересах для забезпечення громадського порядку.

«Працівники міліції, яким довіряли зброю для захисту громадського порядку, в одну мить, без жодного суттєвого розслідування, перетворилися на людей, від яких суспільство має відгородитися ґратами. Ми нагадуємо, що тримання під вартою є виключним запобіжним заходом, який має застосовуватися лише у випадку, якщо жоден інший захід не здатен забезпечити потреби правосуддя», - додають правозахисники.

«Поспіх у взятті під варту працівників міліції може бути інтерпретований як показові дії, коли співробітникам міліції, а з ними й всьому українському суспільству демонструють наявність касти «недоторканих». Це створює небезпечний прецедент, який не тільки негативно впливає на сприйняття ролі суду та прокуратури у суспільстві, але і підриває довіру до законослухняної поведінки в цілому», – наголошується у зверненні.

Підписанти вимагають, щоб органи прокуратури та суду якнайшвидше переглянути рішення про поміщення працівників міліції під варту й забезпечили відкритий та справедливий розгляд цієї справи.

Звернення підписали:

· Харківський інститут соціальних досліджень (ХІСД)

· Асоціація незалежних моніторів місць несвободи (АНМ)

· Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ)

· Асоціація українських моніторів дотримання прав людини (АУМДПЛ)

· Харківська правозахисна група (ХПГ)

· Центр інформації про права людини (ЦІПЛ)

· Центр Громадянських Свобод (ЦГС)

· ГО "Молодіжна альтернатива" ("МАРТ")

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко звернувся до генпрокурора Віктора Пшонки з проханням об’єктивно розслідувати інцидент між співробітниками ДСО та суддею у Харкові.

C