Правозахисники вимагають відпустити харківських міліціонерів, які затримували суддю - Голос столиці

20.06.2013
джерело: newsradio.com.ua
Поспішність арешту вони розцінюють як показові дії, які демонструють наявність касти «недоторканних».
Більше десятка правозахисних організацій вимагають переглянути рішення про арешт трьох харківських міліціонерів, які 12 червня затримували в одному з ресторанів Харкова місцевого суддю. Повідомлення про це розміщене на сайті Харківського інституту соціальних досліджень.

У відкритому зверненні правозахисні організації написали про те, що арешт працівників міліції не є обґрунтованим запобіжним заходом. «Вони не становлять суспільної небезпеки і, очевидно, в цій ситуації діяли в громадських інтересах заради забезпечення громадського порядку. Працівники міліції, яким довіряли зброю для захисту громадського порядку, в одну мить, без якого-небудь істотного розслідування, перетворилися на людей, від яких суспільство має відгородитися ґратами. Ми нагадуємо, що утримання під вартою є винятковим запобіжним заходом свободи, яка повинна застосовуватися лише в тому випадку, якщо жодна інша міра не може забезпечити потреби правосуддя», - наголошується у зверненні.

Поспішність арешту правозахисники розцінюють як показові дії, які демонструють усьому українському суспільству наявність касти «недоторканних». «Це створює небезпечний прецедент, який не тільки негативно впливає на сприйняття ролі суду і прокуратури в суспільстві, а й підриває довіру до законослухняної поведінки в цілому», - йдеться в повідомленні правозахисників. У зв’язку з цим вони звернулися до органів прокуратури і суду з вимогою якомога швидше переглянути рішення про затримання міліціонерів. Крім того правозахисники наполягають на відкритому і справедливому розгляд цієї справи.

Нагадаємо, 13 червня Департамент Державної служби охорони при МВС України поінформував, що в Харкові заарештовані співробітники Державної служби охорони, які намагалася припинити хуліганські дії відвідувача кафе, яким виявився суддя.

Зокрема, за даними ДСО, міліціонери, які приїхали 12 червня о 00.24 за викликом в кафе Харкова, побачили, як невідомий громадянин зі слідами крові на обличчі, який перебував у стані сильного алкогольного сп’яніння, вдарив охоронця кафе.

«Після неодноразово виражених вимог припинити протиправні дії працівники міліції попередили правопорушника про можливість застосування засобів фізичного впливу та спеціальних засобів. Однак той кинувся до одного з міліціонерів і спробував відібрати в нього табельну вогнепальну зброю АКС-74У, викрикуючи при цьому, що зараз усіх перестріляє», - повідомили в Департаменті Держслужби охорони.

Працівники міліції застосували до правопорушника засоби фізичного впливу та наручники.

Після вказаних дій затриманий представився суддею одного з районних судів Харкова, пізніше ця інформація підтвердилася.

Вже вранці 13 червня за ініціативи органів прокуратури, на підставі рішення суду, два міліціонери Державної служби охорони були заарештовані, повідомили в Департаменті Державної служби охорони при МВС.

Перший заступник прокурора Харківської області Володимир Суходубов 13 червня на брифінгу заявив, що затримані в Харкові працівники Державної служби охорони під час конфлікту в ресторані неправомірно застосували заходи фізичного впливу та спецзасоби до судді.

Він уточнив, що затримані не два, три працівника ДСО, які брали участь у конфлікті.

17 червня Харкові кілька десятків правоохоронців пікетували будівлю апеляційного суду з вимогою звільнити заарештованих колег.

C