Правозахисники заступилися за заарештованих міліціонерів - ictv

20.06.2013
джерело: fakty.ictv.ua

Харківський прецедент з арештом міліціонерів негативно впливає на сприйняття ролі суду і прокуратури і підриває довіру, стверджують правозахисники.

«Ми, представники правозахисних організацій, із занепокоєнням спостерігаємо за розвитком подій навколо трьох працівників міліції, які були поміщені в СІЗО Харкова», - сказано у відкритому листі правозахисних організацій.

Правозахисники вважають, що арешт співробітників міліції не є обґрунтованим, пише ЛІГАБізнесІнформ.

«Вони не представляють суспільної небезпеки і, очевидно, в цій ситуації діяли в громадських інтересах для забезпечення громадського порядку», - стверджують правозахисники.

Утримання під вартою, правозахисники нагадали, є винятковим запобіжним заходом, який застосовується лише у разі, якщо інші заходи не можуть забезпечити потреби правосуддя.

«Поспіх у взятті під варту співробітників міліції може бути інтерпретований як показові дії, коли співробітникам міліції, а з ними і всьому українському суспільству демонструють наявність касти недоторканних. Це створює небезпечний прецедент, який не тільки негативно впливає на сприйняття ролі суду і прокуратури в суспільстві, але й підриває довіру до законослухняної поведінки в цілому», - пишуть правозахисники.

Правозахисники звернулися до органів прокуратури і суду з вимогою переглянути рішення про арешт міліціонерів і забезпечити відкритий і справедливий розгляд справи.

Документ підписали: Харківський інститут соціальних досліджень, Асоціація незалежних моніторів місць несвободи, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини, Харківська правозахисна група «Центр інформації про права людини», Центр громадянських свобод ГО «Молодіжна альтернатива», Донецька обласна правозахисна громадська організація «Центр моніторингу захисту прав людини», Донецька обласна правозахисна громадська організація «Центр захисту прав людини «Діке».

Слід зазначити, що правозахисні організації найбільше критикують роботу міліції в Україні. Саме у відділеннях міліції найчастіше порушують права українських громадян.


C