Якість роботи безоплатних адвокатів перевірять - Закон і бізнес

21.06.2013
джерело: zib.com.ua

Якість роботи адвокатів з усієї України, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, перевірять і оцінять в рамках пілотного дослідження, яке стане підготовчим етапом до широкого моніторингу всієї системи безоплатної правової допомоги.

Дослідження у рамках пілотного проектуздійснюють адвокати з багаторічним досвідом роботи. Вони ознайомляться з матеріалами справ, проведуть інтерв’ю з учасниками проекту та безпосередньо спостерігатимуть за веденням справ в судах.

Проект є підготовчим етапом до широкого моніторингу системи безоплатної правової допомоги (БПД), який планується провести вже восени цього року з метою визначення шляхів і перспектив її подальшого розвитку.

 

Координаційний центр з надання правової допомоги підтримав ініціативу правозахисних організацій та погодився сприяти проекту організаційно, не втручаючись при цьому у сам процес оцінювання.

 

Як вважає виконавчий директор УГСПЛ Аркадій Бущенко, це допоможе розробити методики та інструменти, які допоможуть адвокатській спільноті створити свою, незалежну систему недержавного контролю якості правової допомоги.

 

Директор Координаційного центру з надання правової допомоги  Андрій Вишневський підкреслив: «Ми вважаємо за необхідне створити умови для вироблення та сприйняття стандартів діяльності адвокатів з надання безоплатної правової допомоги у кримінальному процесі та вироблення оцінювальних критеріїв дотримання таких стандартів самою адвокатурою. Це допоможе адвокатській спільноті використати внутрішні інструменти самоорганізації для загального підвищення рівня професіоналізму».

 

Участь адвокатів у пілотному проекті є добровільною, а інформація, що становить адвокатську таємницю не виходить за межі фахової спільноти. Водночас його результати допоможуть вдосконалити правила спільної діяльності захисників та підвищити довіру суспільства до гарантованої державою правової допомоги.

 

Оцінка триватиме до 5 липня 2013 року і здійснюється в рамках проекту Української Гельсінської спілки з прав людини та Української фундації правової допомоги.


C