Перші результати діяльності національного превентивного механізму: що відбувається за зачиненими дверима?

21.06.2013

25 червня 2013 року, напередодні Міжнародного дня на підтримку жертв катувань, о 10:00 в офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (вул. Інститутська, 21/8) буде презентовано доповідь «Моніторинг місць несвободи в Україні» за 2012 рік, після чого відбудеться прес-конференція «Перші результати діяльності національного превентивного механізму: що відбувається за зачиненими дверима?».

В Україні близько 6 тисяч місць несвободи (колонії, СІЗО, психіатричні заклади, дитячі будинки-інтернати, пансіонати для людей похилого віку та людей з інвалідністю, пункти тимчасового розміщення біженців, соціально-реабілітаційні центри, військові частини тощо). Раніше ці місця були закриті для громадського контролю, однак з 2012 року завдяки початку роботи національного превентивного механізму (НПМ) представники Омбудсмена і громадськості отримали право без попередження відвідувати ці місця. 

Запрошуємо представників засобів масової інформації до участі в обговоренні перших результатів роботи національного превентивного механізму (НПМ), який реалізується Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини разом із громадськістю за моделлю «Омбудсмен+". 

Що виявили громадські ревізори під час відвідування перших 169 установ – відповідь на це питання під час дадуть прес-конференції дадуть: 

- Юрій Бєлоусов, Представник Уповноваженого з питань реалізації національного превентивного механізму; 

- Денис Кобзін, директор Харківського інституту соціальних досліджень; 

- Роман Романов, директор програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження». 

Акредитація журналістів проводиться за тел.: (044) 253-21-54; (067) 409-79-80. 

Інформаційна підтримка - Центр інформації про права людини.


C