Одноденний семінар для журналістів на тему: «Етика висвітлення питань сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ) в мас-медіа»

02.08.2013

У четвер, 15 серпня, у Києві відбудеться одноденний семінар для журналістів на тему: «Етика висвітлення питань сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ) в мас-медіа».

Організатори заходу – Центр інформації про права людини спільно з Центром Громадянських Свобод за сприяння Гей-Форуму України під егідою Коаліції з протидії дискримінації в Україні за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».

Теми семінару:

-          Основні факти про лесбійок, геїв, бісексуалів та трансґендерів (ЛГБТ): все, що ви хотіли знати, але соромилися запитати.

-          ЛГБТ = секс?

-          Чим є ЛГБТ для суспільства, держави та церкви?

-          Мова ворожнечі щодо лесбійок, геїв, бісексуалів та трансгендерів у мас-медіа: які її причини, масштаб та наслідки?

-          Яких типових помилок і неточностей припускаються українські журналісти та журналістки, висвітлюючи питання СОҐІ?

-          Гомосексуали чи гомосексуалісти, лесбійки чи лесбіянки, трансґендери чи транссексуали — і куди притулити трансвеститів?

-          Які основні принципи журналістської етики під час висвітлення злочинів із сексуальним підґрунтям?

-          Флеймінг, тролінг та гомофобні коментарі у соцмережах та на сайтах популярних видань: як на них реагувати?

-          Pro et contraяк і кого добирати на роль експертів при висвітленні тематики ЛГБТ?

Професійну розмову з учасниками та учасницями семінару вестимуть спеціалісти з Росії та України:

-          Валерій Созаєв, експерт з ЛГБТ-питань, автор посібника для журналістів «Як уникнути використання мови ворожнечі стосовно лесбійок, геїв, бісексуалів та трансгендерів» (Росія);

-          Святослав Шеремет, керівник Гей-Форуму України;

-          Лайма Гейдар, психолог, публіцист (Україна).

-          Назарій Боярський, співголова Коаліції з протидії дискримінації та координатор освітніх програм Центру Громадянських Свобод (Україна).

До участі запрошуються журналісти та журналістки, редактори та редакторки столичних і регіональних мас-медіа, а також фрилансери й фрилансерки.

Участь у семінарі є безкоштовною. Учасники й учасниці заходу забезпечуються харчуванням (обід, кава-брейки), роздавальними матеріалами, також їм відшкодовуються транспортні витрати  - проїзд автобусом або поїздом (плацкарт або купе).

Для участі потрібно до 6 серпня 2013 року заповнити аплікаційну форму за посиланням: http://bit.ly/132L6Z2.

Пріоритет у відборі буде надаватися тим, хто вже мав досвід висвітлення в мас-медіа питань, пов’язаних із сексуальною орієнтацією та ґендерною ідентичністю.

Учасники та учасниці, які пройшли відбір, отримають підтвердження участі та подальші інструкції до 8 cерпня 2013 року.

У разі виникнення запитань просимо звертатись до Тетяни Печончик (067-445-95-43 ).

Довідка: Семінар проходить у рамках проекту «Зміцнення організаційного потенціалу Коаліції з протидії дискримінації в Україні шляхом проведення інноваційних навчально-просвітницьких заходів» ГО «Центр Громадянських Свобод» за підтримки програми «Верховенство права» МФ «Відродження».


C