"Укрзалізниця" програла суд жертві "Хюндаю" - Українська правда

26.09.2013
джерело: www.pravda.com.ua

Апеляційний суд Києва захистив людей, які постраждали від поламок поїздів "Хюндай", а також тих, хто може зіштовхнутися з цим у майбутньому.

Про це у четвер повідомляє сайт Української Гельсінської спілки з прав людини.

Пасажир поїзду "Інтерсіті+" ("Хюндай") №161/164 "Харків - Київ" Максим Щербатюк, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини, через поламку потягу запізнився на три години.

Він вимагав через суд від "Укрзалізниці" компенсувати незручності, що виникли в зв’язку з цим, а також спростування неправдивої реклами щодо надійності цих поїздів.

Позов був розроблений для того, аби кожен пасажир, який з вини "Укрзалізниці" був невчасно доставлений до місця призначення, міг захистити своє право в суді.

У суді першої інстанції представники "Укрзалізниці" зуміли переконати суддю, що квиток, який дає право на проїзд, не є доказом того, що людина їхала в потязі.

"Суддя вирішила, що кожен пасажир, який хоче довести, що скористався послугою "Укрзалізниці", в підтвердження цього повинен брати засвідчений акт начальника поїзду", - йдеться у повідомленні.

Судді апеляційного суду з таким твердженням не погодились та зазначили: "Доводи відповідача про те, що позивач не надав засвідченого акта начальника поїзда, не можуть бути підставою для відмови у стягненні різниці вартості квитків, оскільки такий акт не отримано позивачем не з його вини, а з вини працівників потягу "Інтерсіті+ №161/164 Харків - Київ".

Таким чином, суд визнав провину "Укрзалізниці" в не наданні послуг.

"Укрзалізниця" зрештою отримала чітке і зрозуміле судове рішення в якому зазначається про те, що білет є єдиним належним доказом поїздки і для цього не обов’язково, щоб на білеті був штамп начальника поїзду", - зазначає Щербатюк.

"Крім того, було доведено можливість у судовому порядку досягти певної компенсації "Укрзалізницею" вартості білету, щоб це державне підприємство несло відповідальність за якість своєї роботи", - додав юрист.

"Наступним кроком є зобов’язати "Укрзалізницю" відшкодувати моральну шкоду. Сподіваюся у Вищого спеціалізованого суду, куди вже подана скарга, вистачить сміливості зробити наступний важливий крок і задовольнити наші вимоги щодо моральної шкоди", - підсумував він.

Це рішення може стати прецедентним, адже до цього часу пасажири не могли довести навіть своєї присутності в несправному потязі.


C