Правозахисники притягнуть до відповідальності організаторів мітингів за участю школярів

08.11.2013

Замість уроків старшокласників гімназії № 30, так само, як і учнів більшості інших шкіл Луганська, відправили на участь  у мітингу, присвяченому святкуванню річниці визволення Луганщини, організований місцевою владою спільно з Партією Регіонів. Правозахисники переконані – такі дії школи й управління освіти є прямим порушенням права на свободу мирних зібрань та звернулися до суду.

Костянтин Реуцький, голова правління Правозахисного центру «Поступ» та один з батьків, якого обурили такі дії навчального закладу, вимагає визнати незаконним примус його дитини до участі в мітингу.

Пан Реуцький стверджує, що це є прямим порушенням статті 8 Закону України “Про освіту”, в якому йдеться: «навчально-виховний процес у навчальних закладах є вільним від   втручання   політичних   партій,   громадських,   релігійних організацій.  Залучення учнів, студентів до участі в політичних акціях і релігійних  заходах  під  час  навчально-виховного   процесу    не допускається».

За словами Костянтина Реуцького: «Ніхто не попереджував ані дітей, ані їхніх батьків, що захід, на який їх запрошують проводиться під егідою Партії регіонів. Якщо б про це було відомо, мій син просто відмовився б брати участь у заході партії, ідеологію якої не поділяє ані він, ані його батьки».

Готуючи мітинг департамент освіти і науки луганської облдержаднімістрації та департамент освіти та молоді луганської міськради віддали розпорядження навчальним закладам Луганської області забезпечити участь школярів та студентів у святковому марші та мітингу 3 вересня. Близько п’яти тисяч дітей були зняті з уроків, щоб стати «масовкою» у заході, організованому для підвищення рейтингу провладної партії. 

Представляти Костянтина Реуцького в національних судах буде Кримський правозахисний центр «Дія».

Справа підтримується Фондом стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.

За словами директора зі стратегічних справ УГСПЛ Михайла Тарахкала: «Я вважаю абсолютно неприпустимим примус до участі у мирних зборах. Подібні дії є надзвичайно серйозним порушенням як національного законодавства, так і Європейської конвенції з прав людини. Якщо вказана справа дійде до Європейського суду, то вона може стати прецедентною не тільки для України».

Експертну підтримку в підготовці позову безкоштовно надає юридична кампанія Astapov Lawyers.

Інформаційний супровід надає Центр інформації про права людини за підтримки Фонду прав людини Королівства Нідерландів.


C