Харків’янин переміг в суді банк, який відмовився надати йому кредит лише через інвалідність

02.12.2013

У вівторок, 3 грудня 2013 року, о 14:30 в інформаційному агентстві «Українські новини» (вул. Еспланадна, 20) з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю відбудеться прес-конференція, присвячена прецедентній справі – харків’янин переміг в суді банк, який відмовився надати йому кредит лише через інвалідність.

Правозахисники стверджують: це перше в Україні рішення, в якому суд визнав відмову банку такою, що становить дискримінацію щодо людини з інвалідністю. Таким чином українські служителі Феміди продемонстрували – боротися з дискримінацією потрібно, адже доводити та вигравати такі справи можливо.

Учасники прес-конференції:

·         Олег Лепетюк, голова Харківської асоціації незрячих юристів;

·         Денис Петров, постраждалий від дискримінації в банку;

·         Марія Ясеновська, президент ХОФ “Громадська Альтернатива”, експерт Коаліції з протидії дискримінації;

·         Тетяна Печончик, голова Центру інформації про права людини.

До участі також запрошені представники Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини.

Контактна особа: Марина Говорухіна - 050 612 00 20

***

Ця судова справа була підтримана Фондом «Стратегічні судові справи з протидії дискримінації», що створений в рамках діяльності та пріоритетів Коаліції з протидії дискримінації за підтримки МФ «Відродження» та Європейської Комісії.

Організатори заходу: Коаліція з протидії дискримінації в Україні за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


C