Правозахисники: скорочуйте пільги депутатам, а не родинам з дітьми (петиція відкрита до підписання)

27.06.2014

1 липня 2014 року в Україні  фактично припиняються виплати допомоги по догляду за дитиною до 3 років.

Внаслідок припинення виплати цієї допомоги рівень соціальних гарантій для родин з дітьми значно знижується. Так, якщо допомога по догляду виплачувалася у наймінімальнішому розмірі (130 грн), то втрати кожної сім’ї будуть складати майже 5 тисяч гривень за 3 роки.  А якщо мама отримувала цю допомогу у більшому розмірі (скажімо 500 грн), то вона не доотримує 18 тисяч гривень.  А є родини, які отримують зазначену допомогу  в більшому розмірі ніж 500 грн.

Варто зазначити, що цей підвищений розмір допомоги по догляду отримують, тільки ті мами, які найменш захищені і можуть отримувати її тільки тому, що мають дуже низькі доходи.

Для багатьох людей залишається не зрозумілим ліквідація допомоги по догляду, яка по своїй суті була однією із найбільш адресних зі всіх видів допомог сім’ям з дітьми. Якщо уряд пішов на суттєве зменшення видатків на соціальну сферу, то в першу чергу скорочуватися мали б «професійні» пільги для депутатів, прокурорів тощо. Але наш уряд вирішив інакше, чим як на мене значно скоротив обсяг соціального забезпечення найбільш вразливих груп населення.

Ця ситуація є наслідком того, що в Україні не розділеними є правові норми, що гарантують соціальні та економічні права, та ті, що надають певні привілеї у зв’язку із зайняттям певної посади чи особливими заслугами.

У зв’язку з цим виникла ініціатива щодо повернення допомоги по догляду за дитиною, до якої вже доєдналися тільки за один день вже більше 300 людей (http://www.petitions247.net/doglyad), яка вимагає від державних органів перегляду рішення щодо скасування допомоги, яка якраз направлення на гарантування соціальних прав людей і аж ніяк не є привілею.

Після збору підписів відповідні звернення будуть направлені до Верховної Ради та Уряду.


C