Адвокація та підвищення спроможності уряду у сфері міграції

24.07.2014

ВБФ «Право на Захист» спільно із Громадською спілкою «Українська Гельсінська спілка з прав людини» розпочала дворічний Проект «Адвокація та підвищення спроможності Уряду у сфері міграції», який здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Основною метою Проекту є налагодження предметного діалогу між державними органами та громадянським суспільством для вирішення проблемних питань, поширення знання щодо міжнародних стандартів та законодавчих практик у сфері міграції та надання притулку.

В межах Проекту оголошується відкритий конкурс на участь у серії заходів «Підвищення адвокаційних спроможностей громадянського суспільства в сфері міграції та притулку»  для громадських активістів та правозахисників, які зацікавлені в координації та підвищенні ефективності зусиль громадянського суспільства спрямованих на приведення національного законодавства та правозастосовчої практики в сфері міграції та притулку у відповідність до міжнародних стандартів в сфері захисту прав людини.

Метою проведення даного конкурсу є відбір громадських активістів та правозахисників, які зацікавлені у вдосконаленні власних знань і навичок у сфері адвокації з питань міграції через участь у тренінгу з адвокації, що відбудеться 8-9 жовтня 2014р. в м. Києві, та подальшій участі в плануванні та реалізації адвокаційних кампаній, спрямованих та приведення національного законодавства та правозастосовчої практики в сфері міграції та притулку у відповідність до міжнародних стандартів в сфері захисту прав людини.

Під час тренінгу учасники будуть ознайомлені з актуальними проблеми захисту прав негромадян в Україні, методиками адвокації на національному та міжнародному рівнях, отримують навички побудови адвокаційних мереж, ідентифікації політичних можливостей та планування адвокаційних компаній, а також візьмуть участь в розробці громадської стратегії адвокації з метою наближення національного законодавства та правозастосовчої практики в сфері міграції та притулку до європейських стандартів.

Критерії відбору учасників тренінгу:

1) розуміння сучасних проблем в сфері міграції та притулку в Україні в контексті міжнародних стандартів захисту прав людини;

2) розуміння релевантних засадничих стандартів в сфері захисту прав людини;

3) зацікавленість в участі у спільних зусиллях громадянського суспільства, спрямованих на реформування національного законодавства і правозастосовчої практики в сфері міграції та притулку в Україні;

4) готовність брати участь в розробці та реалізації адвокаційних кампаній, спрямованих на посилення ефективності захисту прав іноземців та осіб без громадянства в Україні;

5) комунікабельність, відкритість до навчання, бажання та вміння передавати знання.

Для участі в конкурсі необхідно:

Заповнити заявку для участі в  тренінгу (заявку на навчання необхідно заповнити тут).

Останній строк подачі заявок на навчання –  15 серпня 2014 року.

Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 1 вересня 2014 року.

Заявки, що будуть подані після зазначеного терміну, не розглядатимуться.

Тренінг з адвокації відбудеться в м. Києві 8-9 жовтня 2014р. Участь у тренінгу є безкоштовною. Вартість проїзду учасників до місця проведення тренінгу та проживання учасників в м. Києві під час його проведення, відшкодовується організаторами. Учасники, які пройшли конкурсний відбір, беруть на себе зобов'язання щодо проходження всієї тренінгової програми. За результатами навчання учасники отримають сертифікат.

Контакти: Координатор тренінгу — Бочева Галина (e-mailh.bocheva@hias.kiev.ua)


C