Відлуння Міжнародного фестивалю документального кіно Їглава

21.08.2014

4-6 вересня Чеський центр у Києві та Національний центр  театрального мистецтва ім. Леся Курбаса та проект «Візуальна лабораторія» запрошують на Відлуння Міжнародного фестивалю документального кіно Їглава за участі відомого чеського режисера Філіпа Ремунди та Терези Свадошової, представника міжнародного відділу фестивалю.

Відлуння фестивалю – гарна практика, що дозволяє знайомити глядачів з інших країн із частиною програми основного фестивалю. У рамках події відбудуться покази фільмів та дискусії  за участі гостей та організаторів фестивалю. А також усі охочі зможуть відвідати фотовиставку «Листопад’ 89», присвячену Оксамитовій революції в Чехії.

Програма кінопоказів:

4 вересня/четвер

18:30 Про Їглаву/O Jihlavě/Ева Бистріанська, Гинек Бернард/Чехія/2013/4 хв/мова – чеська.

Анімований фільм представляє історію та сучасність Їглави. Нетрадиційно, зрозуміло і дуже дотепно відкриваємо для себе невеличке чеське містечко з їжаком на гербі. У 4 хвилинах сконцентрована його історія, промислові традиції видобутку срібла та пивоваріння, відомі особистості, серед яких – наприклад, композитор Густав Малер.

18:45 Труба/Roura/Віталій Манський/Росія, Німеччина, Чехія/ 2013/166 хв/мова – російська, чеська.

Фільм був відзначений у конкурсній програмі документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Карлові Вари як найкращий документальний фільм тривалістю більше 30 хвилин, а за рік до цього представлений на фестивалі Docu Talents from the East. Стрічка показує буденне життя людей, які мешкають поблизу газового трубопроводу, що веде із сибірського Уренгою до українського Ужгорода, і є одним з головних шляхів російського транзиту газу.

5 вересня/п’ятниця

18:30 Повернення до Адріапорту/Návrat do Adriaportu/ Адела Бабанова/Чехія/2013/13хв/мова – чеська.

У 1975 році чеський професор економіки Карел Жлабек запропонував і розрахував у співпраці з інженерами «Прагапроекту» найкоротше сполучення Чехословаччини з Адріатичним узбережжям за допомогою тунелю.  Матеріал після викопування тунелю під територіями ЧССР, Австрії та Словенії мав бути використаний для будівництва штучного острову в Андріатичному морі. Острів мав називатися Адріапорт і належати Чехословаччині…

18:45 Свобода для Сметани/Svoboda pro Smetanu/Віт Клусак, Філіп Ремунда/Чехія/2012/52 хв/мова – чеська.

«Я ніколи не виправлюся!» – проголосив водій автобуса Роман Сметана у суді. Він домальовував політикам щупальця та вуса, давав влучні, на його думку, характеристики: брехуни, корупціонери, повії. Зрештою, на нього доніс колега, теж водій автобусу... Сміх крізь сльози: штраф у 15 тисяч крон та абсолютне невизнання звинувачень.

6 вересня/субота

16:00 Україна як поема/Ukrajina jedna báseň/Ян Антонін Пітінскі/Чехія/10 хв/мова – українська.

Цикл кінематографічної антології, яка представляє сучасних європейських поетів. Чеське видавництво «Вітряні млини» представляє короткий фільм про Україну за участі видатного українського поета, прозаїка, есеїста та перекладача Юрія Андруховича.

16:15 Не вкради/NEPOKRADEŠ/Мартіна Малінова/Чехія/2013/12 хв/мова – чеська.

Фільм розкриває тему крадіжок у магазинах як систему підривної діяльності. Режисер піднімає питання моральності в крадіжці, і намагається показати героїв у момент скоєння злочину, пояснюючи їх погляди та мотиви.

16:30 Справа Церванової/Kauza Cervanová/Роберт Кіргхоф/Словаччина, Чехія/2013/100 хв/мова – словацька, чеська, англійська, французька.

Майже сорок років тому у Словаччині вбили молоду жінку. Досі група чоловіків, засуджених за той злочин, марно намагається довести, що вони стали жертвами терору судової системи. Режисер загалом неприховано симпатизує засудженим і на їхньому прикладі показує несправедливість судової влади у своїй країні. Одного разу засуджених зібрали перед камерою, а саме у момент підтвердження вироку у 2006 році. Їхні стомлені вирази облич та почуття невідворотності вражають більше, ніж сказані слова, докори, злість чи смуток.

Філіп Ремунда (1973) – чеський режисер та продюсер, закінчив режисерський факультет FAMU. Його фільм «Village B»  було названо кращими документальним фільмом року на міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах (2002). Філіп Ремунда є співзасновником Інституту документального кіно (IDF), який допомагає просувати східноєвропейське кіно та активно викладає на Ex Oriente Film  – міжнародному майстер-класі з розвитку документалістики. Разом із Вітом Клусаком, Ремунда зняв відому документальну комедію «Чеська мрія» і керує незалежною продакшн-студією HYPERMARKET FILM Ltd. (Прага). Також він продюсував відомий вже українському глядачу фільм «Труба» Віталія Манського.

NB! Усі фільми мають українські субтитри.

Більше про фестиваль – http://www.dokument-festival.com/

Вхід вільний

вул. Володимирська, 23-В

Інфо-партнери:


C