Правозахисники закликають Президента забезпечити невідкладний розгляд законопроекту про переселенців

17.10.2014

Президенту України Порошенку П.О.

Від правозахисних організацій та організацій,

що опікуються проблемами внутрішньо переміщених осіб (ВПО)

Шановний Петро Олексійович!

Ситуація, яка склалась навколо прийняття закону «Про захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» змушує нас звернутись до Вас із цим відкритим листом. До цього спонукає невирішеність проблем більш як 400 тисяч офіційно зареєстрованих і такої ж кількості незареєстрованих вимушених переселенців з Криму та з зони здійснення антитерористичної операції у Донецькій і Луганській областях.

Майже кожний 50-тий житель України на сьогодні є вимушеним переселенцем – особою, статус якої не врегульований на законодавчому рівні.

На розгляді Верховної Ради тривалий час перебуває законопроект № 4490а-1 «Про захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», положення якого Директоратом з прав людини Ради Європи у висновку від 10.10.2014 року (DGI (2014) 24) визнані такими, що в цілому відповідають меті захисту прав людини та міжнародному досвіду в цій сфері.

Сподівання сотень тисяч українців, яких доля погнала з місць їх постійного проживання, на прийняття цього закону 16 вересня та 14 жовтня 2014 року не було виправдано через скриту протидію певних політичних сил, які не зацікавлені у знятті напруження, яке поступово зростає у середовищі вимушених переселенців.

Висловлюємо Вам щиру подяку за надання 13.1-.2014 року законопроекту № 4490а-1 статусу невідкладного та просимо забезпечити його розгляд Верховною Радою на позачерговому засіданні 20 жовтня 2014 року з метою відвернути гуманітарну катастрофу, до якої Україна наблизилась так близько, як ніколи за часів своєї незалежності.

Регіональний центр прав людини
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Центр громадянської просвіти "Альменда" 
Українська фундація правової допомоги

підписи

Ольга Чуєва, Ротаракт Клуб "Ялта"

підписатись

 »  код з малюнка  »   

C