Правозахисники притягнуть Нацбанк до відповідальності за дискримінацію кримчан

13.11.2014

14 листопада 2014 року об 11 год. 30 хв. в інформаційному агентстві УНІАН (вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція на тему «Правозахисники притягнуть Нацбанк до відповідальності за дискримінацію кримчан».

Правозахисники звернулися до суду з вимогою скасувати протиправні положення, які містить Постанова НБУ № 669 щодо кримських українців. Наразі кримчани обмежені в можливості користуватися основними банківськими послугами: відкриття рахунків, обмін валюти, здійснення виплат тощо.

Чим загрожує українцям залишення в силі протиправних положень? Які небезпечні наслідки для бізнесу тягне за собою рішення Нацбанку? Чому постанова несе більшу загрозу для українців, які вирішили покинути окуповану територію, ніж для тих, хто залишився в АРК?

Про це розкажуть ініціатори позову до НБУ:

Роман Мартиновський – адвокат, експерт з питань антидискримінації Регіонального центру прав людини

Сергій Заєць – адвокат, експерт Української Гельсінської спілки з прав людини

Анастасія Мартиновська, кримчанка, яка в Києві на власному досвіді відчула дискримінацію з боку НБУ через севастопольську прописку.

 

Організатори прес-конференції – Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр інформації про права людини, Платформа стратегічних судових справ, Регіональний центр з прав людини. Захід проходить за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.


C