Відхід радянських військ із Чехословаччини: виставка фотографій Дани Киндрової

17.11.2014

Чеський центр у Києві, Посольство Чеської Республіки в Україні та Національний заповідник «Софія Київська» запрошують на виставку, присвячену виведенню радянських військ із Чехословаччини, у рамках відзначення 25-тої річниці Оксамитової революції.

Прес-конференція з нагоди відкриття виставки відбудеться 19 листопада за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні Івана Почуха, чеської журналістки, дисидентки Петрушки Шустрової, генерального директора заповідника «Софія Київська» Олени Сердюк, директора Чеського центру в Києві Люби Свободової. Початок о 17:30. Адреса: Національний заповідник «Софія Київська», Будинок митрополита, вул. Володимирська, 24.

З питань акредитації звертайтеся: mishchuk@czech.cz (Катерина Міщук) та YParaka@nzsk.org.ua (Ярослава Парака). 

На відкриття виставки також запрошені: Посли інших держав, Міністри оборони, закордонних справ, культури України, представники Генерального штабу та громадські діячі. Відкриття виставки відбудеться 19 листопада о 18:00. Адреса: Національний заповідник «Софія Київська», Будинок митрополита, вул. Володимирська, 24.

Виведення радянських військ, безсумнівно, є однією з найвизначніших подій новітньої історії Чехословаччини. Надалі в контексті міжнародно-політичних відносин саме ця подія стала поштовхом до розпаду радянської імперії. Чехи і словаки сприймають виведення військ перш за все як момент нового набуття свободи і відновлення державного суверенітету. На виставці будуть представлені чорно-білі та кольорові фото, зроблені протягом 1990-1991 років.

Дана Киндрова (1955) – фотограф. Закінчила філософський факультет Карлового університету в Празі за спеціальністю Французька та російська філологія (1979). Вільний фотограф із 1992 року. Живе у Празі. Фотографувати почала у вісімнадцять років, завжди цікавилась чорно-білими світлинами у традиції гуманістичної фотографії. Була організатором цілої низки фотовиставок як на батьківщині, так і за кордоном. Авторка семи публікацій (у тому числі «Виведення радянських військ з Чехословаччини», 2003). www.kyndrova.cz

 Петрушка Шустрова (1947) – журналістка, дисидентка. Навчалася на філософському факультеті Карлового університету в Празі. З 1969 року була ув’язнена за «диверсію проти держави», 1989-го була реабілітована. У грудні 1976 року підписала «Хартію 77», з 1979-го – член Комітету захисту несправедливо засуджених. Незважаючи на попередні труднощі з пошуком роботи для колишньої репресованої, одразу після 17 листопада 1989 почала працювати на Незалежний прес-центр. Пізніше працювала у виданнях «Респект», «Лідове новіни», на Чеському Радіо, у службі BBС, була радником МЗС Чеської Республіки, очолювала Раду Інституту з вивчення тоталітарних режимів. Написала для Чеського Телебачення сценарії до документальних фільмів про конфлікти в Азербайджані, Грузії, Румунії та ін.

Подія відбувається під патронатом Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні Івана Почуха.

Виставка працюватиме від 20 листопада до 18 грудня 2014 року з 10:00 до 17:00.

Адреса: Національний заповідник «Софія Київська», Будинок митрополита,

вул. Володимирська, 24.

20 листопада відбудеться дискусія на тему «Оксамитова революція та поступовий відхід радянських військ з Чехословаччини» за участі Посла Чеської Республіки Івана Почуха, Петрушки Шустрової, українського дисидента Левка Лук’яненка та історика Михайла Кірсенка.

Початок о 18:00.

Адреса: Посольство Чеської Республіки в Україні, вул. Ярославів Вал, 34а.

Вхід вільний, попередня реєстрація за адресою: kyiv@embassy.mzv.cz


C