Правозахисники: запровадження довідки з військомату для виїзду за кордон може завдати великої шкоди національним інтересам України

10.02.2015

Ініціатива Генштабу ЗСУ, за якою військовозобов’язані повинні мати довідку з військкомату для виїзду за кордон і навіть для виїзду за межі адміністративних районів суперечить Конституції України і чинному законодавству, порушує права людини і може завдати великої шкоди національним інтересам України.

Представники Української гельсінської спілки заявили: "Здійснення примусової мобілізації жодним чином не зміцнить обороноздатність нашої країни і не поліпшить в наших Збройних Силах нічого, крім призовної статистики військових комісаріатів. У той же час, Україна вкрай зацікавлена у вільному пересуванні людей, товарів і капіталу. Панічні настрої щодо зриву мобілізації є швидше продуктом інформаційної війни, ніж результатом реальних процесів у суспільстві. Першим про примусову мобілізацію в Україні заявив президент РФ Володимир Путін. Треба негайно припинити політику порушення свободи пересування, яка фактично спровокована російською пропагандою і вочевидь шкодить національним інтересам України".


C