Прес-анонс: Близько 200 тисяч громадян України не мають змоги віддати своїх дітей до школи

22.06.2015

24 червня о 10 год. у приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (вул. Інститутська, 21/8) відбудеться прес-брифінг на тему: «Близько 200 тисяч громадян України ромського походження не мають змоги віддати своїх дітей до школи».

 

За державною статистикою їх трохи більше 47 тисяч. За даними громадських організацій їх чисельність становить від 250 до 400 тисяч. Мова йде про громадян України ромського походження.

 

В 2013 році держава офіційно взяла на себе офіційне зобов’язання інтегрувати ромів в українське суспільство. Та чи є позитивні зрушення?  Настав час підводити підсумки.

 

·         Чому ромські діти не мають змоги ходити до школи?

·         Яким державним органам роми довіряють, а яких бояться?

·         Чому понад 200 тис. громадян України, які належать до ромської національної спільноти досі не мають належного доступу до медицини, освіти та працевлаштування?

·         Як ведеться робота з ромами-переселенцями з зони АТО?

Ці та інші питання піднімуть представники ромських громадських організацій, які провели ґрунтовний моніторинг виконання державою політики щодо ромів та розробили конкретні рекомендації щодо покращення ситуації.  

Спікери:

·         Володимир Кондур, громадська організація «Правозахисний ромський центр», м. Одеса

·         Мирослав Горват, громадська організація «Романі черхень» («Ромська зірка»), м. Ужгород

·         Наталя Козир, Благодійний Фонд «Розвиток», м. Мукачево

Після прес-брифінгу відбудеться презентація звіту моніторингу виконання Плану Заходів Стратегії соціального захисту і інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство, обговорення результатів дослідження та рекомендацій неурядових організацій із вдосконалення реалізації державної політики щодо ромів. У заході візьмуть участь представники неурядових організацій, які проводили моніторинг, міжнародних організацій, посольств та органів державної влади.

Захід відбудеться за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у партнерстві з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і Європейським Центром з Прав Ромів (Будапешт).

Контакти для реєстрації

Мар‘яна Магомедова, асистент Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження» , 044 461 95 00.


C