Заява адвоката Андрія Вишневського щодо розгляду його дисциплінарної справи

16.07.2015

Насамперед хотів би сердечно подякувати поважним адвокатам, громадським організаціям, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини і всім, хто висловив слова підтримки моїй позиції та обурений подіями, що відбуваються навколо мого публічного висловлювання місячної давнини.

Особливо ціную те, що протягом останніх днів до мене звернулися понад сотня адвокатів з різних регіонів України, з котрими досі ми не були знайомі, зі словами підтримки і щирими пропозиціями допомоги.

Також користуюсь нагодою, або роз’яснити зміст мого виступу, який вочевидь намагаються спотворити окремі особи у верхівці Національної асоціації адвокатів України, які насправді, на моє переконання, не бажають адвокатурі незалежності, самоврядності і процвітання, а прагнуть тримати її в пригніченому, розділеному, залежному і керованому стані.

Наголошую і наполягаю, що метою мого виступу не були ані підрив авторитету адвокатури України, ані образа моїх колег – сумлінних і доброчесних адвокатів. Навпаки, я прагнув привернути увагу до тих загальновизнаних проблем в адвокатурі, до вирішення яких разом зі своєю командою докладаю зусиль протягом останніх майже 4 років.

Зокрема, слова про низький професійний рівень та низькі етичні стандарти адвокатури, очевидно, стосувалися не всіх адвокатів України. У цих словах я намагався акцентувати увагу на тому, що якою б незначною не була кількість адвокатів, діяльність яких не відповідає професійним та етичним стандартам, вся адвокатура як єдиний професійний цех та публічний інститут безумовно відповідає за це.

Говорячи про корупцію в судовій системі, колосальні масштаби якої ставлять сьогодні під загрозу саме існування української держави, я назвав основною корупційною ланкою в ній адвоката, спираючись на дані численних наукових досліджень та експертних думок з цього питання. Я свідомо при цьому використав безособове слово «адвокат», звичайно, не маючи на увазі нікого з конкретних адвокатів, а маючи на увазі адвоката взагалі як учасника процесу.

Мені відомо про те, що люди з оточення ініціатора притягнення мене до дисциплінарної відповідальності можуть організовувати сьогодні під час розгляду моєї справи в дисциплінарній палаті КДКА Київської області різного роду провокації, спрямовані на формування у членів дисциплінарної палати стійкого негативного сприйняття моєї особи.

Рішуче відмежовуюсь від будь-яких можливих дій такого роду зі сторони будь-яких осіб та заявляю про непричетність до їх організації. Маю намір захищати себе, свої права і свою позицію виключно у правовий спосіб.

Закликаю моїх представників – шановних адвокатів Андрія Левковця, Павла Поповича, Аліну Самарець, Ігоря Свєтлічного, Романа Титикала та Леоніда Шалімова – під час здійснення представництва моїх інтересів зберігати витримку і діяти виключно в межах дисциплінарної процедури.

Звертаюсь також до всіх, хто планує прийти сьогодні підтримати мене на Артема, 10 з переконливим проханням бути коректними у своїй поведінці і висловлюваннях, дотримуватись громадського порядку у приміщенні КДКА Київської області і на вулиці біля нього.

З повагою і довірою ставлюсь до всіх без виключення членів дисциплінарної палати КДКА Київської області і розраховую на їх професіоналізм та об’єктивність при прийнятті рішення. Сьогодні ця поважна палата прийматиме рішення не у справі адвоката Вишневського, а у справі майбутнього адвокатури України.

Вірю у Справедливість і у те, що Правда перемагає завжди!

З повагою до всіх

Андрій Вишневський


C