Нацбанк знову планує зробити кримчан нерезидентами? Прес-анонс

14.09.2015

У вівторок, 15 вересня, об 11:00 в інформаційному агентстві «Українські новини» (вул. Еспланадна, 20) відбудеться прес-конференція правозахисників на тему: «Нацбанк знову планує зробити кримчан нерезидентами?».

Банки ігнорують постанову суду, якою кримчан знову визнали резидентами. Про це заявляють представники правозахисних організацій, які отримали вже десятки звернень обурених переселенців. Фінансові установи продовжують дискримінувати кримчан, пред’являючи до них вимоги, з якими «нормальні» українці не зіштовхуються. В розмові працівники банків пояснюють, що Національний банк не надавав ніяких вказівок щодо зміни практики. Це дає підстави вважати, що НБУ може знову повернути кримчанам статус нерезидентів.

Що робити переселенцям з Криму, які зіштовхнулися з незаконними вимогами комерційного банку? Яка компенсація може очікувати постраждалих від дій банків у Європейському суді з прав людини?

Про це розкажуть:

Сергій Заєць, експерт Регіонального центру прав людини (представляв кримчан у справі проти НБУ);

Роман Мартиновський, експерт Регіонального центру прав людини;

Дар’я Свиридова, експерт Української Гельсінської спілки з прав людини.

Справу "Кримчани проти НБУ" підтримує Центр стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.

Контактна особа: Марина Говорухіна 050 612 00 20.

Організатори прес-конференції – Центр інформації про права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Регіональний центр прав людини у співпраці з Коаліцією з протидії дискримінації в Україні та за підтримки Європейського Cоюзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Захід відбувається в рамках проекту:  “Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану  рівності та недискримінації”


C