Жінка залишиша в спадок квартиру, на яку оформлювала субсидію, після і

09.11.2015
Жінка залишиша в спадок квартиру, на яку оформлювала субсидію, після іі смерті спадкоємці не можуть продати квартиру так як в них вимагають повернути субсидію, чи правомірні такі діі?

Відповідь
Відповідно до п. 1 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848 з останніми змінами, отримання субсидії не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.
Відповідно до п. 20 Положення виплата субсидії припиняється у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема, смерть одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни.
Таким чином, виплата субсудії може бути припинена наступного місяця після смерті матері, якщо вона мешкала у квартирі одна або якщо інші мешканці не мають підстав для нарахування субсидії, але вимога повернути субсидію до продажу квартири не відповідає чинному законодавству, якщо немає підстав для повернення надмірно виплачених коштів до бюджету, як-то подання неповної інформації для отримання субсидії

Cпеціальні проекти