На опалювальний період призначена субсидія. Яка оплата повинна бути за

11.11.2015
На опалювальний період призначена субсидія. Яка оплата повинна бути за газ , якщо норма дана повністю не використана за місяць?

Відповідь
Порядок надання, розрахунків субсидій регулюєтся чинним законодавством України, в тому числі Постановою КМУ від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» та Постановою КМУ від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсідій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Саме ч.3. п. 15 Постанови КМУ від 21.10.1995 №848 «Про Спрощення порядку надання населенню субсідій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» визначається, що громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Тобто, якщо Ви не використали необхідну норму, то в розрахунковій книжці потрібно вказувати реальні показники лічильника. Якщо Ви використали газу менше, ніж становлено розмірами субсидій - сплачувати взагалі не потрібно. А кошти, які держава заплатила за спожитий газ, залишаються на Вашому рахунку (абонента). Дані кошти підуть авансом на наступні розрахункові періоди.

Перерахунок розміру субсидії з урахуванням фактичного споживання житлово-комунальних послуг діючим Положенням не передбачено.

Cпеціальні проекти