Підкажіть, будь ласка, в наступному питанні, оскільки маю підозру, що

16.11.2015
Підкажіть, будь ласка, в наступному питанні, оскільки маю підозру, що мої права порушуються і сильно. У квартирі, яку я маю намір приватизувати, прописана я та мій 18-річний син. Відділ приватизації вимагає, щоб я виписала сина і приватизовувала тільки на себе, вказуючи як причину те, що він у дитинстві до своїх 7-и років ніде не був прописаний. Я не знайшла жодних юридичних підстав для такої вимоги. По-друге, в ЖЕКу сину сказали: для того, щоб виписатися, потрібен дозвіл з військкомату. Ця вимога мені теж здається неправомірною. Дуже прошу підказати мені, що робити в даній ситуації. Заздалегідь вдячна.

Відповідь
Виходячи зі статей 1,5,8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» право на приватизацію житлового приміщення мають громадяни України, які постійно проживали на час приватизації в певному приміщенні (наймач та інші особи, які постійно проживали разом з наймачем або за якими зберігається право на житло) та висловили свою згоду на приватизацію житла.
Приватизація житла можлива за наявності згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які в ній проживають, саме ними підписується відповідна заява.
Тобто, дозвіл з військкомату при приватизації не вимагається.
Пункт 10 статті 8 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» передбачує, що органи приватизації, органи місцевого самоврядування не мають права відмовити мешканцям квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках у приватизації займаного ними житла, крім випадків, передбачених законом. Ніяких законних підстав для відмові у приватизації у Вашому випадку не має.
А п. 11 статті 8 цього ж закону вказую, що спори, що виникають при приватизації квартир (будинків) та житлових приміщень у гуртожитках державного житлового фонду, вирішуються судом.
Тому при відмові у приватизації зі сторони уповноваженого органу, який буде наводити надалі вищевказані аргументи необхідно звернутися до суду.

C