Що потрібно зробити, аби отримати компенсацію за пошкоджене майно в зоні АТО

17.11.2015

ТРИ ГОЛОВНІ ПОРАДИ

1.       Звернутися до Української Гельсінської спілки з прав людини УГСПЛ за безкоштовною юридичною консультацією (приймальні діють в 20 регіонах України).

2.       Вичерпати всі засоби внутрішнього правового захисту

3.       Звернутися до Європейського суду з прав людини

Юристи УГСПЛ готові надати зразки позовів та звернень до правоохоронних органів та Європейського суду з прав людини кожному, хто звернеться за допомогою.

Алгоритм дій для потерпілих від знищення чи пошкодження майна

а) написати заяви про злочин до правоохоронних органів України та Росії;

б) дочекатися відповіді на заяву;

в) зібрати докази на підтвердження особи заявника, наявності в нього нерухомості та майна, що в ньому знаходилося на момент оскаржуваних подій, а також докази на підтвердження фактів пошкодження/знищення нерухомості та майна, що знаходилися в ній, характеру та масштабів пошкодження/знищення;

г) підготувати заяву до Європейського Суду – особисто або через представника (юриста, адвоката, правозахисну організацію), використовуючи типовий формуляр, в якому вже зазначена основна і загальна для всіх заяв інформація. При цьому вам залишається персоналізувати заяву, заповнивши відповідні пункти заяви чи деталізувавши пункти, в яких зазначена загальна для всіх заяв інформація;

д) додати до заяви всі зібрані докази, а також інші необхідні документи, в тому числі копії звернень до правоохоронних органів, їхні відповіді, а за відсутності – поштові підтвердження про вручення ваших листів правоохоронним органам;

е) надіслати заяву разом із додатками до ЄСПЛ рекомендованим листом.

Контакти юридичних приймалень УГСПЛ можна знайти на сайті www.helsinki.org.ua в розділі «Поради правозахисників»

Проведену роботу  підтримано:

Програмою USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. 

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov  та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Проектом «Права людини понад усе», який впроваджується УГСПЛ за підтримки  Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку(DFATD).


C