Здрастуйте. Я мешкаю в трьохквартирному будинку, в квартирі, яка знахо

22.11.2015
Здрастуйте. Я мешкаю в трьохквартирному будинку, в квартирі, яка знаходиться на другому поверсі. Сусід, який проживає в квартирі на першому поверсі, самовільно розмістив димохід для котла на твердому паливі. Димохід, який сусід облаштував знаходиться навпроти вікна моєї квартири, близько 1.5 метра від вікна. Скажіть, будь - ласка, чи правомірні дії сусіда? Якщо так, в яку структуру мені варто звернутися для того, щоб припинити протиправні дії сусіда? Яким нормативним документом регулюється дане питання? Дякую.

Відповідь
Добрий день. Встановлення додаткового опалювання та вентиляційного обладнання вимагає отримання дозволу. З окрема, на сьогодні питання регулюється Державними будівельними нормами щодо опалення, вентиляції та кондиціювання ДБН В.2.5.-67:2013, документами щодо протипожежної безпеки та експлуатації житлових будинків. В становлення відповідного обладнання, окрім погодження із компетентними органами, вимагає письмового погодження з сусідами. У випадку, якщо Ваш сусід встановив обладнання без отримання належного дозволу та з порушенням зазначених норм, на нього може бути накладено штраф.

Для захисту Ваших прав, необхідно звернутись до органів влади, що здійснюють державний нагляд у відповідних сферах – Державної архітектурно-будівельної інспекції, служби з питань надзвичайних ситуацій із скаргою.

C