Здравствуйте. Подскажите, как взыскать задолженность по зар плате, нев

20.12.2015
Здравствуйте. Подскажите, как взыскать задолженность по зар плате, невыплаченной при увольнении и за время отпуска с предприятия, находящегося на неподконтрольной Украине территории (зоне АТО), а я нахожусь на подконтрольной? При этом предприятие не осуществило процедуру перерегистрации (не изменило свой юр. адрес)на подконтрольной Украине территории (осталось в зоне АТО).

Відповідь
Відповідно до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», що, серед іншого врегульовує і особливості ведення господарської діяльності в зоні проведення АТО, не передбачено особливого режиму щодо виплати заробітної плати. Відповідно, заборгованість за заробітною платою має бути виплачена відповідно до чинного законодавства про оплату праці.

Зокрема, питання може бути вирішене у судовому порядку. Відповідно до Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції» У зв’язку з неможливістю здійснювати правосуддя окремими судами в районі проведення антитерористичної операції змінити територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим в районі проведення антитерористичної операції таким судам, та забезпечити розгляд цивільних справ, справ про адміністративні правопорушення, підсудних місцевим загальним судам, розташованим в районі проведення антитерористичної операції, адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам, апеляційним судам, розташованим в районі проведення антитерористичної операції, - місцевими загальними судами, апеляційними судами, що визначаються головою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Відповідні суди визначено Розпорядженням ВССУ №27/0/38-14 від 2.09.2014.

Cпеціальні проекти