сім"я з 4-х осіб проживає в к приватизованій квартирі, (у кожного 1/4)

25.12.2015
сім"я з 4-х осіб проживає в к приватизованій квартирі, (у кожного 1/4) двоквартирного будинку. Хочемо з сусідом, у якого теж на всіх по 1/4 приватизувати ділянки під квартирами і дворами. У кожної сім"ї свій окремий вхід у квартиру, своє окреме дворище з сараями, гаражами і т.п. Сільська рада пропонує приватизувати всього 0,15га на 8 осіб у спільну сумісну власність.Чи правочинно це рішення?

Відповідь

Стаття 121 Земельного кодексу України встановлює, що для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара. Стаття 89 передбачає можливість спільної сумісної власності на земельну ділянку співвласників багатоквартирного будинку. В ЗКУ відсутнє положення, яке при спільній власності дозволяє безоплатно приватизувати більшу площу земельної ділянки.
Таким чином, рішення сільської ради правомірне.

Cпеціальні проекти