Добрий день. Ситуація така: мама по заповіту отримала у власність від

28.12.2015
Добрий день. Ситуація така: мама по заповіту отримала у власність від своєї хресної будинок та земельну ділянку.Як мені стало відомо після цього моя бабця (мамина мама) продала цю власність на основі усної домовленості з новими власниками за 800 у.о. і забрала гроші собі (мама в цей час була закордоном тривалий час). Через пару років так сталось що у неї (мами) через не здатність наших лікарів поставити правильний діагноз починається кисневе голодування мозку з витікаючими наслідками та попадає у психо-терапевтичне відділення на лікування. Через де який час бабця просить маму переоформити цю власність на нових власників але оскільки це досить не малі гроші то вони склали заповіт. Чи маю я право його оскаржувати і які мої шанси.

Відповідь
Відповідно до ст. 1257 Цивільного кодексу України заповіт може оскаржити заінтересована особа. Підставами для оскарження заповіту може бути відсутність вільного волевиявлення при складанні та посвідченні заповіту. Оскаржити заповіт можливо лише після відкриття спадкової справи (після смерті спадкодавця) виключно шляхом звернення до суду.

Окрім цього, варто зазначити, що малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (ст. 1241 Цивільного кодексу України).

Також, заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт, або скласти новий заповіт, який скасує попередній заповіт.

У разі знаходження заповідача на лікуванні у лікарні, госпіталі, іншому стаціонарному закладі охорони здоров’я заповіт може бути посвідчений головним лікарем, його заступником з медичної частини або черговим лікарем цієї лікарні, госпіталю, або іншого стаціонарного закладу охорони здоров’я.

Cпеціальні проекти