Якщо слідчий суддя чітко прописав в ухвалі на обшук. Строк дії ухвали

04.01.2016
Якщо слідчий суддя чітко прописав в ухвалі на обшук. Строк дії ухвали до 17 березня 2015г .і цей обшук був проведений 17 березня чи е він законний

Відповідь
Правоохоронні органи мають право проводити обшук лише в межах вказаного в ухвалі часу. Ч. 1 ст. 235 КПК, передбачає, що ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла надає право проникнути до конкретного житла чи іншого володіння особи лише один раз, але в будь-який час протягом визначеного в ухвалі строку, в межах якого дозволено провести обшук.

Без ухвали правоохоронні органи можуть провести обшук лише у випадку умов які вказані в КПК.
А саме, відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК, слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише в невідкладних випадках, пов’язаних:
- із врятуванням життя людей та майна;

- із безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у скоєнні злочину.

У разі вчинення вищезазначених дій прокурор, слідчий, за погодженням із прокурором, зобов’язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами ст. 234 КПК, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді. Якщо прокурор відмовиться погодити клопотання слідчого про обшук або слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання про обшук, встановлені внаслідок такого обшуку докази є недопустимими, а отримана інформація підлягає знищенню в порядку, передбаченому ст. 255 КПК.

Якщо в вашій справі не було причин які законодавець прописав в ч. 3 ст. 233 КПК тоді обшук який був проведений 17 березня незаконний.
Майте на увазі що обшук може бути проведений лише один раз (ч1. ст.235 КПК)

Cпеціальні проекти