Доброго дня. Моє запитання стосується дострокового виходу на пенсію. М

04.01.2016
Доброго дня. Моє запитання стосується дострокового виходу на пенсію. Мій чоловік має посвідчення постраждалого від наслідків аварії на ЧАЕС 4 категорії. На момент аварії і до листопада 1989 року він постійно проживав і служив у Радянській Армії у зоні посиленого радіологічного контролю.Потім з листопада 1989 р. по березень 1992 р. проходив службу в іншій місцевості, а з березня 1992 р. по теперішній час проживає знову у зоні посиленого радіологічного контролю. Чи має він право вийти на пенсію на 2 роки раніше встановленого пенсійного віку згідно п. 2 ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"(враховуючи примітку до абзацу 5 п.2 "* Початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період")?


Відповідь
Згідно статті 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення» Умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", і не встановлює окремих обмежень, порівняно із нормами зазначеного спеціального Закону.
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 55, особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років мають право на зниження пенсійного віку, визначеного ст. 26 Закону «Про пенсійне забезпечення» на 2 роки
та додатково 1 рік за 3 роки проживання, роботи, але не більше 5 років.
Зважаючи на подану Вами вище інформацію, Ваш чоловік має право на вихід на пенсію раніше, оскільки належить до цієї категорії, навіть без урахування зазначеної Вами примітки.

Cпеціальні проекти