Дуже прошу допомогти. Дістали нічні компанії з квартири що над нами. Я

10.01.2016
Дуже прошу допомогти. Дістали нічні компанії з квартири що над нами. Я вже збився з ліку, скільки було викликів по 102. Складали протоколи, Було рішення з цього приводу Адміністративної комісії, але нічого не допомогло, це продовжується більше 10 років здоров’я вже відсутнє, я інвалід. Як подати негаторний позов, і що для цього потрібно. Буду вдячний, якщо допоможете

Відповідь

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 року № 4004-XII громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов’язані: вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в жилих будинках і прибудинкових територіях. Шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» у нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
Відповідно до п. 2 ч 9 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою КМУ від 08.10.1992 №572 (зі змінами) у приміщеннях житлових будинків заборонено голосно співати і кричати, користуватися звуковідтворювальною
апаратурою та іншими джерелами побутового шуму з двадцять другої
до восьмої години.

Ч. 1 ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн до 255 грн).
Відповідно до ст. 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення Органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 182 КУпАП. Також за ч. 1 ст. 182 КУпАП справи про адміністративні правопорушення можуть розглядатися адміністративними комісіями при виконавчих органах міських рад (ст. 218 КУпАП), а також виконкомами міських рад (ст. 219 КУпАП).
Якщо звернення до органів Національної поліції не призводить до результату, а саме складення протоколу про адміністративне правопорушення – ви можете подати скаргу на відповідного працівника поліції, або звернутися до виконкому міської ради з заявою про вчинення Вашими сусідами адміністративного правопорушення. В якості додатку до заяви Вам необхідно прикріпити докази вчинення адміністративного правопорушення. В такій ситуації доказом може бути акт, складений органами санітарно-епідеміологічної служби про рівень шуму у житловому приміщенні.
Також, додатково слід дізнатися, хто саме проживає у квартирі, мешканці якої шумлять. У разі, якщо в квартирі сусідів проживають орендарі – можна звернутися до власника квартири з претензією. Інформацію про власника квартири Ви можете дізнатися шляхом подання запиту через Кабінет електронних сервісів Міністерства юстиції України (https://kap.minjust.gov.ua/) з метою отримання витягу з Реєстру речових прав на нерухоме майно.
Стосовно негаторного позову, відповідно до ст. 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. У Вашій ситуації звернення до суду не буде дієвим, оскільки суд в рамках цивільного судочинства не може регламентувати поведінку сусідів вдома. А якщо метою подання позовної заяви буде заявлення матеріальної або моральної компенсації – виникне складність у доказуванні причинно-наслідкового зв’язку між поведінкою сусідів та понесеною шкодою. Отже, кращим засобом буде притягнення сусідів до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 182 КУпАП, а у разі повторення на протязі року правопорушення – за ч. 2 ст. 182 КУпАП.

Cпеціальні проекти