03.12.2013

Заява правозахисних організацій щодо розслідування порушень прав і свобод людини, вчинених під час «Євромайдану»

Правозахисники створюють Незалежну громадську комісію з розслідування дій влади в Києві і інших місцях під час Євромайдану.

30.11.2013

Українська Гельсінська спілка з прав людини вимагає імпічменту президента та відставки уряду

Віроломство влади, проявлене останнім часом, цинічна брехня щодо відсутності намірів розганяти Євромайдан, сплановане і зорганізоване насильство з боку жандармів по відношенню до мирних громадян, на тлі показової відмови від європейської інтеграції, не залишає сумнівів у тому, що режим, очолюваний Віктором Януковичем, вирішив рухатися у бік тоталітарної моделі України.

16.11.2013

Відкрите звернення з приводу можливої екстрадиції до України казахського опозиційного політика Мухтара Аблязова

Всеукраїнська асоціація правозахисних організацій «Українська Гельсінська Спілка з прав людини» та Проект «Без кордонів» заявляють про свою глибоку занепокоєність з приводу можливої екстрадиції до України відомого казахського опозиційного політика Мухтара Аблязова.

01.10.2013

Правозахисники обурені нападом на активіста і звертаються до Захарченка із вимогою провести ефективне розслідування

24 вересня у Києві у підземному переході під Майданом Незалежності невідомий у цивільному одязі в присутності працівників спеціального підрозділу “Беркут” здійснив напад на активіста громадської кампанії “Міліція під контролем, члена Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Євгена Крапивіна (http://www.youtube.com/watch?v=kICR2kAzS58). Нападник дружньо й жваво спілкувався з правоохоронцями в той момент, коли Євген підійшов до працівників “Беркуту”, а отже, є підстави припускати, що він також є працівником міліції.

11.09.2013

Заява Української Гельсінської спілки з прав людини з нагоди 70-х роковин Волинської Трагедії

Ми переконані, що заслуговують на моральний осуд злочини проти людяності та геноциду – і не має значення, наскільки високою метою їх було продиктовано та хто їх вчинив. Втрата у 40-і роки багатьох десятків тисяч життів невинних людей для нас однаково трагічна – незалежно від того, вважали себе ці люди українцями чи поляками.

20.06.2013

Відкрите звернення правозахисних організацій щодо ситуації з поміщенням під варту працівників служби охорони у м. Харкові

Ми звертаємося до органів прокуратури та суду України з вимогою якнайшвидше переглянути рішення про поміщення працівників міліції під варту й забезпечити відкритий та справедливий розгляд цієї справи.

12.06.2013

Правозахисники закликають депутатів захистити свободу мирних зборів

Закликаємо народних депутатів України розглядати питання захисту прав людини, і свободи мирних зібрань зокрема, не із ситуативних політичних позицій, а керуватися принципом верховенства права.

06.06.2013

Заява громадських організацій у зв’язку із ситуацією зі свободою ЗМІ в Україні

У День журналіста, який відзначається 6 червня, ми, представники громадських організацій, виступаємо із заявою, в якій вважаємо за необхідне висловити своє занепокоєння у зв’язку із прискореним згортанням в Україні свободи вираження поглядів разом із іншими фундаментальними свободами.

23.04.2013

УГСПЛ заявляє про вихід свого представника з громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ України

Зі звітів представника Української Гельсінської спілки з прав людини у Раді ми змушені зробити висновок, що у громадської ради відсутня зацікавленість у вирішенні проблем, що стосуються прав людини.

22.04.2013

До уваги засобів масової інформації: щодо публічних заяв Інституту економіко-соціальних досліджень "Республіка"

У зв’язку з тим, що останнім часом один із членів Української Гельсінкської спілки з прав людини (УГСПЛ) - Інститут економіко-соціальних досліджень "Республіка", або його правопреємник ВГО "Інститут Республіка", публікує заяви, з яких може скластися враження, ніби вони виражають позицію УГСПЛ, повідомляємо наступне.

19.04.2013

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо ситуації в українській адвокатурі

Як асоціація правозахисних організацій, діяльність якої спрямована на утвердження верховенства права і захист прав людини, ми стурбовані небезпечними спробами подавити будь-яке інакодумство всередині адвокатури. Ми вважали адвокатуру саме тією спільнотою, де плюралізм думок є основоположним принципом діяльності, спільнотою, яка має плекати здатність адвокатів висловлювати незгоду і відстоювати свою позицію, без чого ми не можемо уявити адвокатську діяльність.

12.04.2013

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо звільнення Ю.В.Тимошенко

9 квітня УГСПЛ звернулася до Президента України з клопотанням про помилування Ю.В. Тимошенко. 11 квітня Президент сказав журналістам в Миколаєві, що «Доки не завершаться судові розгляди у справах Тимошенко, розглядати питання помилування неможливо». Проте УГСПЛ клопотала про помилування тільки у «газовій» справі.

10.04.2013

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулася до Президента з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко

Представники УГСПЛ наголосили на необхідності зважити на європейські стандарти в галузі прав людини, які передбачають забезпечення ефективної медичної допомоги особам, що утримуються в місцях позбавлення волі. А також підкреслили, що помилування Юлії Тимошенко відповідатиме позиції Президента щодо необхідності гуманізації системи відбування покарання.

11.03.2013

Україна проігнорувала низку важливих рекомендації ООН. Правозахисники обурені

Українська влада вважає, що в країні немає проблем з вибірковим правосуддям, дискримінацією, та утиском прав жінок. А також не вважає за потрібне ратифікувати міжнародні документи в сфері захисту прав людини. Правозахисники обурені та просять уряд переглянути свою позицію.

29.01.2013

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки щодо формування Громадської ради при МВС України

Спілка з занепокоєнням відзначає, що вона є єдиною організацією правозахисної спрямованості, обраною до Громадської ради. І поза процесом формування Ради залишилося чимало неурядових організацій, чия активна участь у дорадчо-консультативному органі при МВС України не може бути зайвою.

C