18.01.2013

За побиття ув’язнених Україна віддасть майже півмільйона Євро

Європейський суд з прав людини визнав Україну винною в побитті в’язнів, яке сталося в 2007 році в Ізяславській колонії. За це державі доведеться сплатити постраждалим 435 тисяч євро в якості компенсації за завдану шкоду. Слід зазначити, що Департамент з питань виконання покарань стверджував, що ніякого побиття не було.

14.11.2012

Запровадження іменних залізничних квитків є неправомірним обмеженням свободи людини

Ми, громадські організації, що підписалися нижче, виступаємо проти запровадження іменних залізничних квитків. (Звернення відкрите до підписання)

07.11.2012

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини з приводу цензури в агентстві УНІАН

Хочемо нагадати, що медіа не є чиїмись кишеньковими іграшками. Медіа – це надбання суспільства, і суспільство має право отримувати вільну та різноманітну інформацію. Без цього права Україна приречена скочуватися до авторитаризму.

25.10.2012

Відкрите звернення з приводу викрадення Леоніда Развозжаєва (приєднуйтесь до підписання)

Українська Гельсінська спілка з прав людини стурбована інформацією про викрадення Леоніда Развозжаєва у місті Києві 19 жовтня 2012 року. З численних повідомлень у засобах масової інформації, у тому числі з інтерв’ю пана Развозжаєва, можна зробити висновок що до його викрадення були причетні спецслужби Російської Федерації, які й здійснили його перевезення до Москви.

05.10.2012

Правозахисники закликають Президента ветувати Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр»

Невиправдані затрати на виготовлення документів будуть лягати важким тягарем на населення країни. Наприклад, закон встановлює термін дії внутрішнього паспорта 10 років, хоча виправданість такого короткого терміну викликає сумнів.

14.09.2012

Громадські організації закликають політиків захистити свободу мирних зібрань в Україні (йде збір підписів)

Просимо всі політичні групи, що мають своє представництво у Верховній Раді України, незважаючи на звичну для періоду виборчої кампанії поляризацію оцінок, підтвердити пріоритетне значення прав людини і основоположних свобод і підтримати нашу спільну позицію

07.09.2012

Відкрите звернення громадських організацій щодо захисту свободи мирних зібрань

Закликаємо народних депутатів невідкладно та одночасно ухвалити проекти Закону України «Про свободу мирних зібрань» No. 2450 і Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо свободи мирних зібрань» No.10569, передбачити якнайшвидше набуття ними чинності, а також сприяти проведенню інформаційної кампанії з роз'яснення їх положень.

27.08.2012

Представники громадських організацій просять Верховну Раду переглянути Закон “Про захист персональних даних”

На проблемність окремих положень Закону, а також їх невідповідність європейським стандартам вказується також у висновку експертів Ради Європи від 19 січня 2012 р. та юридичному аналізі, підготовленому міжнародною організацією “Артикль 19”, від 26 липня 2012 р.

06.07.2012

Звернення представників громадянського суспільства щодо недопустимості підписання мовного законопроекту № 9073 Ківалова-Колесніченка як закону

3 липня 2012 р. на сайті Верховної Ради України з’явилося повідомлення про ухвалення закону «Про засади державної мовної політики». Підписання відповідного законопроекту і введення його в дію як закону є недопустимим з огляду на такі причини.

05.06.2012

УГСПЛ закликає депутатів доопрацювати законопроект №2450 (“Про порядок організації і проведення мирних заходів”)

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулась до депутатів з пропозицією доопрацювати законопроект №2450 (Проект “Про порядок організації і проведення мирних заходів”) і лише після цього виносити його на голосування. Правозахисники переконані, що в законопроекті повинні бути втіленні такі принципи та норми:

10.04.2012

УГСПЛ закликає урядовців не підтримувати ініціативи, спрямовані на обмеження компетенції Європейського суду з прав людини

Ми закликаємо українську делегацію на Конференції на вищому рівні у Брайтоні не підтримувати ініціативи, спрямовані на обмеження компетенції Суду та скорочення права на індивідуальну скаргу.

09.04.2012

Дії російської влади становлять загрозу всій європейській системі захисту прав людини

Українська Гельсінська спілка з прав людини стурбована порушенням в Росії стандартів відбору суддів до Європейського суду з прав людини.

30.03.2012

УГСПЛ підтримує кандидатуру Катерини Левченко на посаду омбудсмена

Шановний пане Голово, шановні народні депутати! Закликаємо вас у виборі омбудсмена відійти від політичних змагань і керуватися турботою про покращення ситуації з правами людини в нашій країні. Подивіться на цю посаду не як на черговий трофей у змаганні більшості і опозиції, а як на ефективний інструмент захисту прав українців.

27.02.2012

Правозащитники: Приговор Юрию Луценко – это очередной шаг к разрушению верховенства права в Украине (идет сбор подписей)

Правозащитники со всего мира обращаются к высшим судам Украины с требованием восстановить доверие к украинскому правосудию, отменив откровенно несправедливый приговор Юрию Луценко. Под обращением поставили свои подписи защитники прав человека из Украины, США, Чехии, Молдовы, Росии, Норвегии, Армении и других стран.

09.02.2012

Лист УГСПЛ та ХПГ до Інтерполу з приводу кримінального переслідування Арсена Авакова

Ми вважаємо, що кримінальне переслідування Арсена Авакова має політичні мотиви, і кваліфікуємо його як політичне з наступних причин.

C