28.01.2012

Правозахисники пропонують депутатам обрати омбудсманом Євгена Захарова

До вашої уваги текст звернення, відкрите до підписання. "Ми переконані, що Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини має стати представник громадянського суспільства – дієва, толерантна, незалежна від партійного впливу людина, яка має великий досвід правозахисної діяльності і авторитет серед неурядових організацій".  

10.01.2012

Відкрите звернення до Президента: Політичним переслідуванням не місце в Україні!

Приєднайтесь до наведеного нижче рішучого протесту проти політичних переслідувань Підписатися можна за адресою zeropersecution@gmail.com(Список підписантів знайдете під текстом звернення)

05.12.2011

УГСПЛ: «Укрзалізниця» позбавляється соціально значущих маршрутів поїздів

3) Скорочення маршрутів призведе до порушення соціально-економічних прав тисяч людей. У результаті такого скорочення позбавитись гарантованої роботи можуть сотні працівників залізниці. Так, за оцінкою профспілок «Укрзалізниці», скорочення пасажирського руху у масштабах країни позбавить роботи мінімум 25 тис. людей з 80 тис. працюючих.

27.10.2011

Звернення УГСПЛ до депутатів стосовно наміру запровадити відповідальність за «пропаганду гомосексуалізму»

20 червня 2011 р. на розгляд Верховної Ради України внесено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)», згідно з яким пропонується запровадити в Україні відповідальність за «пропаганду гомосексуалізму».

25.10.2011

Відкрите звернення українських правозахисних організацій щодо вироку Тимошенко (запрошуємо приєднатися до підписання)

Ми чекаємо від органів влади зважених дій, спрямованих на виправлення власних помилок, на повернення до діалогу з суспільством. Ми чекаємо від судів мужності і рішучості у захисті суспільства від намагання зруйнувати принципи права. Ми закликаємо усі політичні сили втриматися від намагань підкорити право мінливим політичним цілям.

19.09.2011

УГСПЛ та ХПГ заявляють про брутальні порушення свободи вираження поглядів в Харкові

13 вересня 2011 року відразу три харківські телекомпанії: АТН, «Фора» і «А/ТВК» були незаконно позбавлені можливості здійснювати мовлення. Усі три телекомпанії провадять незалежну журналістську діяльність, в їх ефірах постійно лунала критика на адресу міської влади та різних органів державної влади. Одночасне зникнення під різними приводами цих трьох телекомпаній з ефіру позбавляє сумнівів у політичному замовленні цих відключень.

28.07.2011

Генпрокуратура хоче покарати суддів за дотримання Конституції та Європейської конвенції з захисту прав людини

УГСПЛ отримала докази втручання Генпрокуратури у діяльність суду. В зв’язку з цим організація направила відкрите звернення до Вищої ради юстиції та суб’єктів законодавчої ініціативи. Представники спілки стверджують – суддів хочуть покарати за те, що вони витлумачили кримінально-процесуальний закон у світлі Конституції України та Конвенції і запобігли новому порушенню державою своїх міжнародних зобов’язань.

14.07.2011

Українська Гельсінська спілка з прав людини просить Карпачову вступитися за права чорнобильців, дітей-війни та пенсіонерів

УГСПЛ звернулася до Уповноваженого з прав людини та керівників депутатських фракцій з вимогою вчинити дії для скасування п. 4 прикінцевих положеннь Закону «Про Державний бюджет України на 2011 рік». Згаданий пункт передбачає відміну конкретизованих обсягів соціальних прав і гарантій для чорнобильців, дітей-війни, пенсіонерів військовослужбовців. Текст звернення читайте нижче.

09.06.2011

Звернення до керівників демократичних країн світу. Триває збір підписів

Після президентських виборів 2010 року нове керівництво України не лише почало здійснювати свою політику, активно порушуючи права людини, але й перейшло до політичних переслідувань своїх опонентів та критиків. Про це багато повідомляють засоби масової інформації, зарубіжні та вітчизняні експерти, йдеться в доповіді Датського Гельсінського Комітет тощо.

28.04.2011

Відкрите звернення щодо законопроекту про внесення змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Оскільки метою прийняття Закону України «Про доступ до публічної інформації» було забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, закликаємо Вас не вносити зміни, які не узгоджуються з Конституцією України, європейськими стандартами та інтересами українських громадян.

28.03.2011

Відкрите звернення УГСПЛ та ХПГ щодо ситуації, яка склалася навколо «Газети по-киевски»

Держава мовчки спостерігає за брутальним порушенням Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та інших міжнародних угод, учасником яких є Україна. Ганебна розправа з «Газетою по-киевски» – відверта провокація проти європейських устремлінь України, проти її підготовки до головування у Комітеті міністрів Ради Європи.

24.01.2011

Правозахисники: Голова вищого суду з цивільних та кримінальних справ повинен бути звільнений за порушення присяги

Представники низки правничих та правозахисних організацій вимагають звільнити Голову Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ Л. Фесенка з посад судді та члена Вищої ради юстиції у зв’язку з порушенням присяги. Відповідні заяви направлено Президенту України та до Вищої ради юстиції.

22.12.2010

Вибіркові кримінальні переслідування є ознакою недемократичної влади

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група виступили з відкритим зверненням в якому закликають чинну владу відмовитись від практики вибіркових кримінальних переслідувань представників опозиції. Йдеться про порушені кримінальні справи проти Ю.Тимошенко, Б.Данилишина, Ю.Луценка та інших.

03.12.2010

Відкритий лист правозахисних організацій щодо ігнорування Міністром МВС участі в комітетських слуханнях про дотримання прав людини в міліції

Ми, представники громадських організацій, громадяни України висловлюємо своє обурення діями міністра внутрішніх справ України, який брутально проігнорував участь у слуханнях «Про дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ», що були організовані Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності спільно з громадськими організаціями 1 грудня 2010 року.

29.10.2010

45 європейських правозахисних організацій закликали Україну зупинити переслідування та тиск на правозахисників, журналістів та дослідників

Ми, організації, що підписали це звернення, глибоко стурбовані збільшенням тиску на правозахисників, журналістів та дослідників в Україні та закликаємо українську владу поважати свої міжнародні зобов’язані у сфері прав людини.

C