27.10.2010

Українська Гельсінська спілка з прав людини вимагає припинити переслідування правозахисників

Українська Гельсінська спілка з прав людини стурбована різким збільшенням неправомірних дій проти правозахисників та громадських активістів. Кількість таких випадків за останні шість місяців значно перевищила їхню кількість за попередні п’ять років разом.

07.10.2010

Відкрите звернення Української Гельсінкської спілки з прав людини щодо заяви про масові зловживання кримінальним процесом у Полтавській області

Мешканець міста Полтави В. Корніленко 22 вересня 2010 року виступив із заявою , що за вказівкою працівників підрозділу з боротьби з незаконним обігом наркотиків Полтавського міського управління УМВС України в Полтавській області взяв участь у провокації злочину, а також фальсифікації матеріалів кримінальної справи проти звинуваченого Р., що розглядається зараз Жовтневим районним судом м. Полтави. Він зізнався, що давав неправдиві свідчення в суді, бо боявся, що і проти нього відкриють кримінальну справу.

20.09.2010

Громадські організації вимагають участі в державній системі моніторингу та попередження катувань!

41 громадська організація поставила свій підпис під вимогою провести громадське обговорення законопроекту, який передбачає створення національного превентивного механізму щодо недопущення катувань.

15.09.2010

Українська Гельсінська спілка з прав людини вимагає швидкого, незалежного розслідування побиття правозахисника Дементія Білого

Українська Гельсінська спілка з прав людини обурена жорстоким побиттям Дементія Білого, активіста УГСПЛ, Голови Херсонського обласного відділення Комітету виборців України УГСПЛ сьогодні звернулася до Генерального прокурора та Міністра внутрішніх справ щодо забезпечення швидкого, незалежного та ефективного розслідування цього побиття.

10.09.2010

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група вимагають припинити полювання Служби безпеки України на істориків

Відкрите звернення УГСПЛ та ХПГ до Президента України, Генерального прокурора України та Голови СБУ з приводу затримання Руслана Забілого, історика, директора Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (Львів)

08.09.2010

Відкритий лист громадських організацій з приводу таємної розробки Міністерством юстиції України законопроекту щодо створення національних превентивних механізмів (НПМ) попередження катувань

Відкритий лист з усіма підписами був направлений адресатам 20 вересня 2010 року

26.07.2010

Відкрите звернення щодо заборони в’їзду до Росії Василю Овсієнку

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) та Харківська правозахисна група (ХПГ) звертаються до Президента України та МЗС з вимогою захистити свободу пересувань відомого правозахисника, дисидента та колишнього в’язня сумління, члена Української Гельсінської групи з 1978 року, члена Наглядової ради УГСПЛ та координатора програм ХПГ Василя Васильовича Овсієнка.

18.07.2010

Відкрите звернення до Президента України щодо ветування Закону України „Про судоустрій і статус суддів”

7 липня 2010 р. Верховна Рада, не очікуючи висновку Венеціанської комісії, поспішно прийняла Закон „Про судоустрій і статус суддів”. Це мало би ознаменувати початок проведення довгоочікуваної судової реформи. Однак, незважаючи на значну кількість позитивних новел, деякі положення нового Закону, на наш погляд, не відповідають Конституції, європейським стандартам та інтересам громадян і зведуть нанівець майбутні досягнення реформи.

25.06.2010

УГСПЛ: Закон Про захист персональних даних є вагомим кроком для побудови тоталітаризму

Учора, 24 червня, Президент України підписав Закон України «Про захист персональних даних». Закон до цього був підданий критиці правозахисниками, медійниками та бізнесом. УГСПЛ, Незалежна асоціація мовників (НАМ) та Асоціація українських банків просили накласти вето на закон. Цей закон є небезпечним для свободи слова та свободи доступу до інформації, а також не забезпечує захист персональних даних відповідно до європейських стандартів.

10.06.2010

Чернігівський суд скасував комендантську годину для підлітків

Комендантська година для підлітків незаконна. Таке рішення виніс Деснянський районний суд Чернігова, визнавши що Чернігівська обласна рада порушила конституційне право громадян на свободу пересування.

10.06.2010

Правовий висновок Української Гельсінської спілки з прав людини щодо проекту закону №2450 „Про мирні зібрання”, підготовленого до другого читання

Цей правовий висновок ґрунтується на співставленні норм законопроекту до міжнародних стандартів прав людини у сфері мирних зібрань, зокрема, Керівних принципів щодо свободи мирних зібрань, схвалених ОБСЄ та Радою Європи , рішень Європейського суду з прав людини та Комітету ООН з прав людини.

09.06.2010

Витверезники порушують право людини на приватність

Після трагічної смерті студента в Києві в Шевченківському райвідділі міліції, столичне управління МВС повідомило про бажання відновити дію витверезників. Нажаль керівництво столичного Головного управління МВС України забуває про те, що існування таких закладів є порушенням права людини на приватність.

04.06.2010

Парламент заборонив історію та обмежив свободу слова

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулася до президента України з проханням скористатися правом вето щодо законопроекту „Про захист персональних даних”, що був прийнятий Верховною Радою України 1 червня 2010 року.

03.06.2010

Українська Гельсінська спілка з прав людини стверджує, що міліція виконує незаконні вказівки

Останні події щодо придушення громадського протесту в Харкові свідчать про серйозне погіршення ситуації з дотриманням прав людини в країні. Вони викликають велику стурбованість через масовість незаконних дій органів місцевої влади та міліції, що можуть залишитися безкарними. Для працівника міліції є злочином стояти осторонь, коли на його очах наносять тілесні ушкодження людям!

31.05.2010

Відкрите звернення щодо оприлюднення законопроекту № 2450 „Про порядок організації і проведення мирних заходів”

У середині травня 2010 року профільний комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин прийняв рішення про винесення законопроекту № 2450 в парламент на друге читання. Проте до сьогодні, тобто вже два з половиною тижні, текст законопроекту до другого читання не оприлюднений.

C