28.05.2010

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини з приводу незаконного знищення багатовікових зелених насаджень у Харкові і насильства щодо їхніх захисників

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ), яка об’єднує 29 громадських організацій, висловлює стурбованість практикою органів місцевого самоврядування м. Харкова у сфері планування та забудови територій міста, що супроводжується нищенням зелених зон загального користування, ігноруванням громадських інтересів у цій сфері та прав громадян. Наше особливе занепокоєння викликали факти знищення за рішенням Харківської міської ради багатовікових зелених насаджень у парку імені Горького, саду імені Шевченка, міському Лісопарку, що викликали численні протести громадськості та набули значного резонансу у ЗМІ.

21.04.2010

Прес-реліз Винних у викраденні українців міліціонерів досі не покарано

21 квітня 2010 року в російському агентстві міжнародної інформації «РИА Новости» (вул. Станіславського, 3 оф. 50) відбулась прес-конференція, присвячена поверненню «григоріопольських в’язнів» в Україну. Нагадаємо, що українців було викрадено міліціонерами та передано до Придністров’я, де вони зазнали катувань. Правоохоронці, які вчинили викрадення, досі не понесли жодного покарання.

19.04.2010

Відкрите звернення до Парламентської Асамблеї Ради Європи Про гендерну рівність в Європейському суді з прав людини

Шановні депутати Парламентської Асамблеї Ради Європи - члени Комітету Рівних Можливостей для Чоловіків та Жінок, Українська громадськість надзвичайно стурбована надмірною політизацією життя суспільства. Особливо нас хвилює безперервна політизація судової гілки влади. Ця тенденція суттєво підриває довіру до судових рішень, віру в незалежність і справедливість суду.

13.04.2010

Запровадження іменних залізничних квитків є неправомірним обмеженням свободи людини

Ми, громадські організації, що підписалися нижче, виступаємо проти запровадження іменних залізничних квитків. Запрошуємо організації приєднуватися до цього відкритого звернення, підписуючи коментар повною назвою вашої організації. Усі підписи будуть додані до звернення, котре буде надіслано 19 квітня 2010 року.

01.04.2010

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з приводу відсутності реакції Міністра внутрішніх справ на критику Президента

29 березня на сайті Президента України було вміщено повідомлення Прес-служби[1] про його зустріч з Міністром внутрішніх справ, під час якої Президент назвав «непродуманим» рішення стосовно скорочення тієї частини апарату МВС, яка займається правами людини. Президент підкреслив, що треба розширювати заходи із захисту прав людини, а не навпаки.

26.03.2010

Відкрите звернення Президенту України та Прем’єр-міністру України щодо державної політики у сфері прав людини

31 березня звернення було направлено всім особам, яким воно було адресовано.

18.03.2010

Відкрите звернення правозахисних організацій: Міністр внутрішніх справ виступив проти захисту прав людини

17 березня 2010 року нам стало відомо про твердий намір нового Міністра МВС Анатолія Могильова ліквідувати Управління моніторингу прав людини в діяльності органів внутрішніх справ. Ми переконані, що такі дії нового керівництва є необґрунтованими, послаблюють національні механізми захисту прав людини та свідчать про його пріоритети, серед яких немає дотримання прав людини з боку міліції.

02.12.2009

Загальний огляд ситуації з правами людини в Україні. Порушення, про які варто знати!

3 грудня в інформаційному агентстві УНІАН відбулась прес-конференція, присвячена огляду ситуації з правами людини в Україні. Правозахисники назвали низку суттєвих порушень, що відчули на собі українці. Так, найбільш проблемними сферами були названі: право на справедливий суд, свобода вираження поглядів, свобода від катувань та право власності.

19.10.2009

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо проекту Закону № 4406 „Про безоплатну правову допомогу”

Наша організація високо цінує прийняття парламентом у червні 2009 року в першому читанні законопроекту № 4406 «Про безоплатну правову допомогу». Це є вагомим кроком на шляху до створення системи, яка надасть можливість отримати якісну правову допомогу тим, хто не в змозі її оплатити. Ми вважаємо це ознакою повороту державної політики у бік побудови системних елементів правової держави та реформування системи правосуддя в Україні. Ми з великою повагою відзначаємо суттєвий внесок Міністерства юстиції України у розробку законопроекту та послідовні наміри реформувати систему правової допомоги. У той же час ми не можемо не звернути увагу на суттєві недоліки законопроекту

22.09.2009

Законопроект «Про порядок організації і проведення мирних заходів» містить недопустимі обмеження свободи мирних зібрань.

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) виступає проти прийняття Законопроекту № 2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів». Правозахисники стверджують - подібний закон призведе до соціальних напружень в суспільстві, а також суттєво загрожує міжнародному іміджу України.

18.08.2009

Зміна керівництва Державного департаменту виконання покарань має стати кроком у реформуванні системи - відкрите звернення УГСПЛ до Кабінету Міністрів України

Сьогодні, 18 серпня, Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулася до Прем’єр-міністра України та Кабінету міністрів України з відкритим листом щодо призначення Голови Державного департаменту з питань виконання покарань. УГСПЛ закликала Кабінет Міністрів України звернути увагу на численні заяви правозахисних організацій щодо призначення Голови Державного департаменту виконання покарань й провести консультації з громадськістю щодо інших кандидатур на цю посаду. При цьому важливо забезпечити повне оновлення керівництва департаменту з урахуванням професійних якостей кандидатів, поваги до прав людини та розуміння необхідності реформування системи виконання покарань.

25.06.2009

Презентація щорічної доповіді правозахисних організацій «Права людини в Україні – 2008»

25 червня 2009 року в інформаційному агентстві «УНІАН» відбулась прес-конференція, присвячена презентації доповіді правозахисних організацій «Права людини в Україні – 2008». У складенні доповіді взяли участь 30 правозахисних організацій з усіх регіонів України.

20.06.2009

Звернення до Президента України з проханням накласти вето на Закон України «Про внесення змін до статті 301 Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за зберігання творів, зображень або предметів порнографічного характеру)»

Приєднуйся до спільного звернення до Президента України й постав свій підпис (через подання коментаря до цього звернення, вкажіть ім'я та прізвище, а також свій фах чи рід занять). Звернення буде надіслане у вівторок, 23 червня.

12.06.2009

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини з приводу чергового порушення прав біженців

Як свідчать отримані нещодавно Українською Гельсінською спілкою з прав людини документи, у липні 2008 року Україна порушила один із основоположних принципів захисту прав біженців – принцип конфіденційності, передавши інформацію, що міститься у справах біженців, до країни їх походження.

01.04.2009

Чому необхідно боротися з Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі?

31 березня в Блакитній вітальні Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) відбулась прес-конференція Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), присвячена доцільності існування Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

C