22.01.2014

Правозахисники закликають до припинення насильства

Для цього слід розпочати діалог, можливий лише за виконання певних умов з боку влади

04.02.2016

Найцікавіші новини про права людини за за грудень 2015 р. – січень 2016 р.

Пропонуємо до Вашої уваги дайджест №3(15) Української Гельсінської спілки з прав людини за грудень 2015 р. – січень 2016 р., який видано в рамках програми USAID «Права людини в дії».

02.02.2016

Моніторинговий звіт «Насильницька втрата приватної власності внаслідок воєнних дій на сході України»

У грудні 2015 року Програма USAID «Права людини в дії» здійснила моніторинговий візит до cмт. Станиця Луганська, Луганської області з метою опитування постраждалих від насильницької втрати приватної власності внаслідок воєнних дій на сході України.

30.01.2016

Збірка «Precedent UA - 2015» (онлайн-версія)

Пропонуємо найкращі практики застосування українськими судами рішень Європейського суду з прав людини. Дослідження провела Українська Гельсінська спілка з прав людини.

24.01.2016

Юристи УГСПЛ допомогли бійцю АТО розірвати контракт з військовою частиною, який було укладено з порушеннями

Юристи Української Гельсінської спілки з прав людини допомогли військовослужбовцю розірвати контракт з військовою частиною. Незважаючи на те що контракт було укладено строком на один місяць, бійця АТО більше року не відпускали додому — керівництво військової частини безпідставно відмовляло у демобілізації.

19.01.2016

Юристи УГСПЛ знову виграли справу в Пенсійного Фонду. Цього разу в Києві.

Юристи Української Гельсінської спілки з прав людини допомогли жінці відстояти право на пенсію за вислугу років, в якій незаконно відмовляв Пенсійний Фонд Києва. Рішення суду було винесено на користь пенсіонерки. Пенсійний Фонд України вкотре програв справу юристам УГСПЛ.

18.01.2016

Спільне звернення Омбудсмана та УГСПЛ щодо будівництва та перенесення установ виконання покарань та слідчих ізоляторів

Підтримуючи саму ідею будівництва нових установ, умови тримання в яких мають відповідати сучасним стандартам забезпечення прав та свобод людини, хотіли б звернути вашу увагу на два основні аспекти.

14.01.2016

В Україні визначили переможців всеукраїнського конкурсу учнівських есе з питань прав людини

В Україні визначили переможців Всеукраїнського конкурсу учнівських есе «Права людини і сучасні виклики України». Лауреатів обрали серед 400 учасників з 22 областей України. В роботах учні розповідали , зокрема, про своє бачення прав людини в умовах воєнного конфлікту, прав дитини в школі, свободу слова та право на життя.

11.01.2016

Правозахисник: закон про внутрішньо переміщених осіб можна вважати зразковим

Набрав чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб". Таким чином, Україні знадобилося 8 місяців з моменту виникнення проблеми для прийняття компромісного закону і ще 13 місяців для ухвалення оптимального закону.

24.12.2015

Захисту Клиха вдалося отримати меддокументацію, що підтверджує застосування тортур під час допитів у Владикавказі

Завдяки Європейському суду з прав людини в розпорядженні захисту Станіслава Клиха опинився журнал реєстрації амбулаторних хворих та медичні карти, оформлені на Станіслава Клиха у місцях несвободи міст Пятигорська та Грозного цього року.

22.12.2015

Звернення Правозахисного Порядку Денного щодо встановлення монополії адвокатури на рівні Конституції України

Платформа «Правозахисний порядок денний» виступає проти встановлення монополії адвокатури на рівні Конституції України.

21.12.2015

Стали відомі результати Всеукраїнського конкурсу учнівських есе «Права людини і сучасні виклики України»

На конкурс було надіслано близько 500 робіт практично з усіх регіонів України. Найактивнішими виявилися учні зі шкіл Дніпропетровська, Києва та Кривого Рогу.

17.12.2015

Помер Іван Федорович Ткач

УГСПЛ висловлює свій жаль рідним та близьким Івана Федоровича

16.12.2015

Спільне звернення Омбудсмана та УГСПЛ до Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з приводу Національного плану у сфері прав людини

Викликає стурбованість утаємничений процес, який з 23 листопада 2015 року триває в стінах Секретаріату Кабінету Міністрів України щодо доопрацювання Плану дій в односторонньому порядку, що несе в собі загрозу спотворення виваженого тексту та внесення суттєвих змін, що може знівелювати партнерські засади пройденого шляху й досягнуті компроміси

16.12.2015

Обзор правозащитников: Крым без правил. Право собственности

Периодический обзор «Крым без правил», подготовлен усилиями нашей команды и независимых экспертов и призван помочь мировому сообществу, правозащитным организациям, международным и национальным органам и структурам, а также всем, кто хочет разобраться в ситуации с правами человека в Крыму.

16.12.2015

Юристи УГСПЛ допомогли жінці, яка народила в окупованому Криму, зареєструвати дитину в Україні

Юристи Української Гельсінської спілки з прав людини допомогли жінці, яка народила в окупованому Криму, зареєструвати дитину в Україні. Правозахисникам довелось добряче попрацювати, перш ніж Апеляційний суд Львівської області ухвалив рішення щодо реєстрації дитини у Львові та видачі матері свідоцтва про народження дитини українського зразка.

Cпеціальні проекти