22.01.2014

Правозахисники закликають до припинення насильства

Для цього слід розпочати діалог, можливий лише за виконання певних умов з боку влади

26.11.2015

Крым без правил: свобода передвижения и выбора места жительства. Аналитический обзор правозащитников

Обзор, подготовленный правозащитниками и независимыми экспертами, призван помочь мировому сообществу, правозащитным организациям, международным и национальным органам и структурам, а также всем, кто хочет разобраться в ситуации с правами человека в Крыму. Первый выпуск обзора посвящен свободе передвижения и выбора места жительства.

26.11.2015

Юристи Хмельницької громадської приймальні УГСПЛ допомогли учаснику АТО

Відповідно до чинного законодавства, держава гарантує учасникам антитерористичної операції, що проходить на Сході нашої країни, відповідні виплати та компенсації. У випадках, коли закон ігнорується, допоможе фахова консультація юриста.

25.11.2015

Стали відомі кандидати на отримання Антипремії «Будяк року-2015»

Найвагомішу Антипремію* від правозахисників за брутальне порушення прав людини в Україні мають шанс отримати наступні номінанти. Прізвища переможців стануть відомі 10 грудня, в Міжнародний день прав людини.

24.11.2015

Як отримати виплати на неповнолітніх дітей, що мають статус ВПО, за довіреністю

До Хмельницької громадської приймальні УГСПЛ звернулась літня жінка, онуці якої було відмовлено у призначенні та виплаті адресної допомоги, на яку вона має право за законом як внутрішньо переміщена особа. Причина відмови — грошові кошти від імені дитини мають право отримувати лише законні представники — батько або матір. Та бабуся дівчинки не захотіла миритися з такою ситуацією і почала шукати вихід.

21.11.2015

В Маріуполі, Красноармійську та Кривому Розі відкрились юридичні приймальні УГСПЛ

Реагуючи на нові виклики сьогодення, спричинені складною ситуацією на Сході України, Українська Гельсінська спілка з прав людини за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії» відкрила додатково три нові юридичні приймальні в містах, наближених до зони конфлікту, — Маріуполі, Красноармійську та Кривому Розі.

21.11.2015

Відкрите звернення до Генерального прокурора: «Захистіть громадянина від квартирної мафії та її агентів – професійних суддів, нотаріусів, адвокатів та інших правоохоронців»

12 липня 2013 року суддя Солом’янського районного суду м. Києва Бобровник Олександр Вікторович постановив перше завідомо неправосудне судове рішення у цивільному спорі щодо квартири, яка ще у 2006 році була прийнята, як спадщина за заповітом від померлої тітки її племінником – Олександром Васильовичем Кучерявенком.

20.11.2015

Пряма трансляція міжнародної конференції "Імплементація гарантій правозахисної діяльності адвокатів прав людини"

Просто зараз йде презентація презентовані результатів досліджень, які були проведені в Україні, Молдові, Азербайджані, Білорусі та Росії. Документ демонструє: на адвокатів та юристів, які захищають права людини, тиснуть, їх переслідують та залякують. Як можна протидіяти тиску на захисників прав людини? Чому держава має стати на їх захист? Які драматичні події можуть відбутися (і відбуваються) для кожного, якщо допускати порушення прав адвокатів та юристів прав людини? Відповіді на ці питання шукатимуть учасники конференції

19.11.2015

Пропозиції щодо змін до законодавства України з метою усунення дискримінаційних положень та врегулювання прогалин у правовідносинах з державою осіб, що проживають на тимчасово окупованій території України

(в частині отримання документів про реєстрацію актів цивільного стану)

19.11.2015

Позиція УГСПЛ щодо Кримського питання. Тези.

Українська Гельсінська спілка з прав людини розділяє міжнародно визнану позицію про нелегітимність так званого «референдуму» про приєднання Криму до Російської Федерації та про невизнання подальшої анексії Кримського півострова РФ.

19.11.2015

УГСПЛ запроваджує дослідження "Як дотримуються права дітей в зоні проведення АТО"

Запрошуємо всі партнерські, профільні громадські організації та об’єднання, волонтерів, небайдужих громадян долучитись до цієї діяльності та допомогти у розповсюдженні і заповненні підготовлених анкет.

19.11.2015

Три погляди на головні причини катувань, які досі відбуваються в Україні

Відсутність ефективного розслідування катувань та суворої відповідальності за вчинення катувань призводить до того, що ця проблема лишається актуальною в українському суспільстві. Більше того, не зважаючи на фактичне зменшення випадків катувань в міліції/поліції (з 980 тис. у 2001 році до 409 тис. у 2015 р.), стати жертвою тортур боїться кожен третій українець.

19.11.2015

Квартирна мафія у Києві, або Як людина наодинці залишається з шахраями

Олександр Васильович вже два роки як безхатченко. Він отримує пенсію за віком та ночує в Будинку соціального піклування. Кожного дня ходить до бібліотеки, багато читає. У свій час здобув освіту інженера-електромеханіка, закінчивши Київський політехнічний інститут. Працював в Інституті електрозварювання імені Є. Патона. Освічена та інтелігентна людина. З виходом на пенсію сподівався на тихе і спокійне життя. Проте доля підготувала йому несподіваний сюрприз...

18.11.2015

Харківський суддя дав мінімальне покарання вбивці, бо жертвою був гей

Суд над вбивцею гея, який наніс беззахисній жертів двадцять ударів ножем дійшов до фіналу. Хоча і не логічного. Суддя Харківського районного суду призначив мінімальне покарання для агресора – 8 років.

17.11.2015

Що потрібно зробити, аби отримати компенсацію за пошкоджене майно в зоні АТО

До вашої уваги три головні поради.

13.11.2015

В українки, яка народила в Криму,вимагають аналіз ДНК щоб зареєструвати дитину у Львові

Жінка, яка народила дитину в окупованому Криму, хотіла узаконити свідоцтво про народження немовляти в Україні. Проте український суд їй відмовив, вимагаючи аналіз ДНК, як свідчення того, що вона дійсно є біологічною матір’ю дитини. З формальної реєстрації документів справу перетворили на експертизу батьківства.

C