02.02.2015

Правозахисники закликають не боротись з корупцією за рахунок порушень прав людини

Положення законопроекту 1660-д від 30.01.2015 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції несуть в собі ризики системних порушень прав людини. Документом передбачено суттєве звуження конституційних прав осіб під час діяльності НАБУ та небезпека вибірковості і політичної мотивованості кримінального переслідування.

30.01.2015

Найцікавіші новини про права людини за січень 2015 року (Дайджест УГСПЛ)

Пропонуємо до вашої уваги четвертий випуск дайджесту Української Гельсінської спілки з прав людини (січень 2015 р.) в рамках програми «Права людини в дії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

30.01.2015

Росія всупереч всім національним і міжнародним нормам депортує з Криму кримських татар. Чи можна змінити ситуацію?

Депортацією називають правозахисники заборону російської влади кримчанам – громадянам України в’їжджати в Крим. Неможливість повернутися до дому до рідних та близьких без жодних законних обґрунтувань відчули на собі Ісмет Юксель та Рефат Чубаров. І це не єдині випадки протиправної заборони Росією в’їзду кримським татарам в Крим. Постраждалим залишається лише судитися з РФ та намагатися привернути увагу до проблеми світової спільноти.

29.01.2015

Правозахисники звернулися до парламенту із закликом визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (МКС)

Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією щодо притягнення до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або по відношенню до громадянина цієї держави.

21.01.2015

Нові жертви дискримінаційних дій Національного Банку України

Правозахисники зазначають: своїми нормативними актами Національний банк України поділив кримчан на три групи: ті, що проживають в Криму, внутрішньо переміщені особи, та громадяни, які вже давно виїхали з Криму, проживають на материковій Україні та мають кримську прописку. І проблеми, які через недалекоглядні дії НБУ несподівано виникли у третьої групи, вирішити неможливо. Причина – недосконалість законодавства.

20.01.2015

Чи планує держава виплачувати свою заборгованість по рішеннях судів в 2015 році?

На сьогодні невиконання рішень національних судів у справах, що стосуються держави залишається основною причиною звернення до Європейського суду з прав людини. Відсутність ефективного механізму відшкодування заборгованостей, присуджених національними судами фактично призводить до невиконання пілотного рішення ЄСПЛ у справі «Юрій Миколайович Іванов проти України». У цьому сенсі затвердження Порядку, спрямованого на виконання Закону, є позитивним. Однак, необхідним є проаналізувати чи відповідний механізм є ефективним.

19.01.2015

Боротьба за відновлення пільг вдовам рівненських військовослужбовців: перші результати

Проблеми із державною підтримкою членів сімей загиблих військовослужбовців не виникли із початком АТО в Україні, про що постійно повідомляється у ЗМІ. Насправді, з ними родини померлих вояків стикалися й раніше. Яскраве тому підтвердження – незаконне анулювання статусу особи, на яку поширюється чинність закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» рівненським вдовам військовослужбовців, що померли внаслідок захворювань, одержаних в період проходження військової служби ще до сумнозвісних подій на Сході нашої країни.

16.01.2015

Чому майже третина населення Донецької та Луганської області підтримали сепаратистів? Погляд правозахисників

Правозахисники стверджують: в конфлікт, що виник в Луганській та Донецькій областях, значний вклад зробили представники владних структур – адміністративних та правоохоронних органів, місцевих органів влади. Створена в Україні олігархічна система експлуатації праці і земельних ресурсів в Донбасі здобула класичних неофеодальних форм. За цих умов в регіоні деградувала система державного управління, а також промислова та соціальна структура.

15.01.2015

Правозахисники разом з представниками омбудсмена перевірили дотримання прав дітей та інформацію про утримання заручників в зоні АТО

В грудні 2014 року відбувся моніторинговий візит групи моніторів Центру громадянських свобод спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Офісом Уповноваженого ВР з прав людини до звільнених українською армією територій в Донецькій та Луганській областях. Монітори відвідали міста Сєверодонецьк, Лисичанськ та Рубіжне, а також Констянтинівку, Артемівськ та Дружківку.

15.01.2015

Нові законодавчі ініціативи з приєднання до Міжнародного кримінального суду – шанс для справедливості в Україні

Народні депутати повинні підтримати ініціативу збору підписів та якнайшвидшої реєстрації законопроекту по внесенню змін до Конституції України, який дозволить Україні ратифікувати Римський статут та стати членом Міжнародного кримінального суду, заявили сьогодні на прес-конференції у Києві правозахисні організації, серед яких Amnesty International, Євромайдан SOS та Центр Громадянських Свобод.

12.01.2015

Через бездіяльність чиновників Україна буде платити за порушення прав людини в зоні АТО та в Криму

Анексія Криму та військовий конфлікт на Донбасі можуть викликати велику кількість скарг громадян до Європейського суду з прав людини. Адже ці території, попри загарбницькі дії РФ, залишаються за Україною, яка відповідальна на міжнародному рівні за порушення гарантованих Конвенцією прав людини. Хоча цей же документ, зокрема його стаття 15, надає можливість нашій країні уникнути такої відповідальності.

08.01.2015

Три реальності

З промови на слуханнях у підкомітеті з прав людини Європарламенту про ситуацію в сфері прав людини в Україні, зокрема, на окупованих територіях

30.12.2014

100 років з дня народження легенди правозахисного руху України

Данило Шумук народився 30 грудня 1914 року. Майже 43 роки карався у польських, німецьких та радянських таборах і 15 років прожив у вимушеній еміграції. Член Української Гельсінкської групи. Шумук був одним з організаторів повстання в’язнів у Норильську в травні - серпні 1953. Повстання вiн описав у своїх спогадах "За східним обрієм".

29.12.2014

15 лет без смертной казни

В отношении лиц, находящихся в совершенно одинаковой правовой ситуации, в Украине существует два совершенно разных судебных подхода: одним ошибочно вынесенные наказания «пожизненное лишение свободы» заменены на 15 лет лишения свободы, другим в такой замене отказано.

29.12.2014

Житлово-комунальна революція: до яких змін слід готуватися мешканцям багатоквартирних будинків?

Кабінет Міністрів України 29 липня 2014 року зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про житло комунальні послуги», який повністю руйнує стару радянську систему ЖЕКів. Що ж ми отримаємо натомість, розтлумачила у громадській приймальній Української Гельсінської спілки прав людини в Миколаєві експерт «Фонду розвитку м. Миколаєва» Тетяна Золотухіна.

C