19.12.2014

Нацбанк погіршив становище кримчан та встановив для них додаткові обов’язки

Правозахисники стверджують: спроба Нацбанку виправити ситуацію з дискримінацією кримчан призвела до нових обмежень їх прав та встановила додаткові обов’язки. Більше того, тепер банки отримали змогу блокувати та закривати рахунки не тільки кримським юридичним особам, а і приватним підприємцям.

18.12.2014

Найцікавіша інформація щодо ситуації з правами людини в грудні 2014 року від УГСПЛ

УГСПЛ пропонує вашій увазі третій випуск щомісячного дайджесту УГСПЛ (грудень 2014 р.), програма USAID «Права людини в дії».

17.12.2014

Як можна долучитися до обговорення Національної стратегії в сфері прав людини?

Все дуже просто. Вам потрібно зайти на сайт та додати свої коментарі/пропозиції. Будемо раді вашій участі в створенні цього важливого та актуального документу.

16.12.2014

Безоплатна правова допомога: нові реалії та виклики часу

В Україні військові в зоні АТО, їхні родини та переселенці потребують правової допомоги. З яких питань вони найчастіше звертаються до юристів приймалень громадських організацій, розповіли представники волонтерських рухів прикордонних районів – Херсонщини, Одещини та Чернігівщині.

16.12.2014

Чи варто об’єднуватись для захисту своїх трудових прав?

Від діяльності профспілок залежить наскільки ефективним буде захист прав працівників. Але часто через неготовіність профспілок це робити ситуація із захистом трудових прав в Україні залишається жахливою.

11.12.2014

Які інновації очікують українців при перетині адмінкордону з АР Крим?

Місяць тому правозахисники заявили про низку кричущих випадків незаконної діяльності українських прикордонників на адміністративному кордоні з Кримом. Мова йшла про факти вимагання довідки «чому громадянин України хоче переміщатися по Україні», знищення паспортів тощо. Державна прикордонна служба почула представників Української Гельсінської спілки з прав людини, та виступила з ініціативою створення спільної платформи щодо вирішення цих питань.

09.12.2014

Українська Гельсінська спілка з прав людини презентувала основні тенденції щодо порушень прав людини в Україні протягом 2014 року

Правозахисники констатують: окупація Криму російськими військами, штучно організовані сепаратистські рухи на Сході, які поступово перетворилися на збройну агресію, і повномасштабний військовий конфлікт з Російською Федерацією в Донецькій та Луганській областях, відсторонили проблеми прав людини на другий план.

08.12.2014

Правозахисники: невиконання рішень судів в Україні стало національною традицією

Статистика свідчить, що в Україні не виконуються 95% рішень Європейського Суду та близько 70% рішень національних судів. Це означає, що право українців на справедливий суд постійно порушується. Особливо якщо боржником виступає держава. Причинами такої ситуації правозахисники називають: мораторій на продаж майна державних підприємств, відсутність належного контролю за виконанням судових рішень та відсутність ефективного судового захисту прав власників.

05.12.2014

Правозахисники просять Президента продовжити термін підготовки Національної стратегії у сфері прав людини (звернення відкрите до підписання)

На жаль, стислий термін, визначений Указом Президента, не дозволяє забезпечити повноцінну, якісну та рівноправну участь інститутів громадянського суспільства у процесі розробки Стратегії. Як наслідок, значна частина громадянського суспільства залишиться осторонь цього важливого процесу, що у свою чергу може призвести до негативних наслідків у середовищі громадських об’єднань та ініціатив.

04.12.2014

Правозахисники: створення Міністерства інформаційної політики офіційно запроваджує цензуру

Створення та існування Міністерства інформаційної політики, поза всяким сумнівом, порушуватиме чинну Конституцію України, запроваджуючи цензуру, яка заборонена, зокрема, в статті 15, порушуватиме права, закріплені в статті 9 та 10 Європейської конвенції з прав людини.

02.12.2014

УГСПЛ висловлює співчуття з приводу смерті Євгена Сверстюка

Зараз у країні часто звучить: «Героям слава!». І переважно у розуміння героїзму вкладається військова звитяга. Тут важливо розуміти, що прожити героїчне життя можна, й не бравши до рук зброєю. ВІН дав приклад саме такого героїзму. Тому вшанування і наслідування варті: ЙОГО інтелектуальна мужність, вірність ідеалам людської свободи, непідкупність і небажання будь-якої штучної вищості над людьми... Коли країна зрозуміє, що саме такі люди є її справжньою національною елітою, у ній усе врешті-решт налагодиться. Світла пам’ять!

01.12.2014

УГСПЛ переконана, що Конституційний Суд може вирішити низку проблемних питань в сфері психіатрії

Експерти Української Гельсінської спілки з прав людини надали Конституційному Суду правовий аналіз ситуації в сфері психіатрії в Україні. Адже Європейський Суд з прав людини (ЄСПЛ) неодноразово наголошував, що національне законодавство в цій сфері є неякісним та суперечить міжнародним стандартам в сфері психіатрії.

26.11.2014

Незаконно засуджені – на волі. Чому на їх виправдання знадобилися роки?

Справа Нечипорука та Йонкало стала знаковою для України. Оскільки, вигравши її в ЄСПЛ, заявники нехай зі скрипом та судовими зволіканнями вперше домоглися повної перемоги також і на національному рівні. Адже спочатку виправдали засудженого за вбивство Івана Нечипорука, який уже відсидів у в’язниці довгих 8 років, а згодом – й іншого «фігуранта» цієї справи – Олександра Моцного.

21.11.2014

Зразок позовної заяви до Національного банку України

Українська Гельсінська спілка з прав людини розміщує зразок позовної заяви до НБУ з приводу дискримінаційної постанови № 669, яка обмежує кримчан в можливості користуватися основними банківськими послугами: відкриття рахунків, обмін валюти, здійснення виплат тощо.

20.11.2014

Найважливіше про права людини від УГСПЛ (листопад-грудень 2014 р.)

Пропонуємо до вашої уваги другий випуск дайджесту Української Гельсінської спілки з прав людини (листопад-грудень 2014 р.) в рамках програми «Права людини в дії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

C