19.12.2014
Правозахисники стверджують: спроба Нацбанку виправити ситуацію з дискримінацією кримчан призвела до нових обмежень їх прав та встановила додаткові обов’язки. Більше того, тепер банки отримали змогу блокувати та закривати рахунки не тільки кримським юридичним особам, а і приватним підприємцям.
18.12.2014
УГСПЛ пропонує вашій увазі третій випуск щомісячного дайджесту УГСПЛ (грудень 2014 р.), програма USAID «Права людини в дії».
17.12.2014
Все дуже просто. Вам потрібно зайти на сайт та додати свої коментарі/пропозиції. Будемо раді вашій участі в створенні цього важливого та актуального документу.
16.12.2014
В Україні військові в зоні АТО, їхні родини та переселенці потребують правової допомоги. З яких питань вони найчастіше звертаються до юристів приймалень громадських організацій, розповіли представники волонтерських рухів прикордонних районів – Херсонщини, Одещини та Чернігівщині.
16.12.2014
Від діяльності профспілок залежить наскільки ефективним буде захист прав працівників. Але часто через неготовіність профспілок це робити ситуація із захистом трудових прав в Україні залишається жахливою.
11.12.2014
Місяць тому правозахисники заявили про низку кричущих випадків незаконної діяльності українських прикордонників на адміністративному кордоні з Кримом. Мова йшла про факти вимагання довідки «чому громадянин України хоче переміщатися по Україні», знищення паспортів тощо. Державна прикордонна служба почула представників Української Гельсінської спілки з прав людини, та виступила з ініціативою створення спільної платформи щодо вирішення цих питань.
09.12.2014
Правозахисники констатують: окупація Криму російськими військами, штучно організовані сепаратистські рухи на Сході, які поступово перетворилися на збройну агресію, і повномасштабний військовий конфлікт з Російською Федерацією в Донецькій та Луганській областях, відсторонили проблеми прав людини на другий план.
08.12.2014
Статистика свідчить, що в Україні не виконуються 95% рішень Європейського Суду та близько 70% рішень національних судів. Це означає, що право українців на справедливий суд постійно порушується. Особливо якщо боржником виступає держава. Причинами такої ситуації правозахисники називають: мораторій на продаж майна державних підприємств, відсутність належного контролю за виконанням судових рішень та відсутність ефективного судового захисту прав власників.
05.12.2014
На жаль, стислий термін, визначений Указом Президента, не дозволяє забезпечити повноцінну, якісну та рівноправну участь інститутів громадянського суспільства у процесі розробки Стратегії. Як наслідок, значна частина громадянського суспільства залишиться осторонь цього важливого процесу, що у свою чергу може призвести до негативних наслідків у середовищі громадських об’єднань та ініціатив.
04.12.2014
Створення та існування Міністерства інформаційної політики, поза всяким сумнівом, порушуватиме чинну Конституцію України, запроваджуючи цензуру, яка заборонена, зокрема, в статті 15, порушуватиме права, закріплені в статті 9 та 10 Європейської конвенції з прав людини.
02.12.2014
Зараз у країні часто звучить: «Героям слава!». І переважно у розуміння героїзму вкладається військова звитяга. Тут важливо розуміти, що прожити героїчне життя можна, й не бравши до рук зброєю. ВІН дав приклад саме такого героїзму. Тому вшанування і наслідування варті: ЙОГО інтелектуальна мужність, вірність ідеалам людської свободи, непідкупність і небажання будь-якої штучної вищості над людьми...
Коли країна зрозуміє, що саме такі люди є її справжньою національною елітою, у ній усе врешті-решт налагодиться.
Світла пам’ять!
01.12.2014
Експерти Української Гельсінської спілки з прав людини надали Конституційному Суду правовий аналіз ситуації в сфері психіатрії в Україні. Адже Європейський Суд з прав людини (ЄСПЛ) неодноразово наголошував, що національне законодавство в цій сфері є неякісним та суперечить міжнародним стандартам в сфері психіатрії.
26.11.2014
Справа Нечипорука та Йонкало стала знаковою для України. Оскільки, вигравши її в ЄСПЛ, заявники нехай зі скрипом та судовими зволіканнями вперше домоглися повної перемоги також і на національному рівні. Адже спочатку виправдали засудженого за вбивство Івана Нечипорука, який уже відсидів у в’язниці довгих 8 років, а згодом – й іншого «фігуранта» цієї справи – Олександра Моцного.
21.11.2014
Українська Гельсінська спілка з прав людини розміщує зразок позовної заяви до НБУ з приводу дискримінаційної постанови № 669, яка обмежує кримчан в можливості користуватися основними банківськими послугами: відкриття рахунків, обмін валюти, здійснення виплат тощо.
20.11.2014
Пропонуємо до вашої уваги другий випуск дайджесту Української Гельсінської спілки з прав людини (листопад-грудень 2014 р.) в рамках програми «Права людини в дії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).