18.11.2014

Docudays UA – для майбутніх працівників пенітенціарної системи

Цього року у вищих навчальних закладах пенітенціарної системи почали працювати кіноклуби медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.

14.11.2014

Правозахисники притягнуть Нацбанк до відповідальності за дискримінацію кримчан

Правозахисники звернулися до суду з вимогою скасувати протиправні положення, які містить Постанова НБУ № 669 щодо кримських українців та вимагають компенсацію моральної шкоди в розмірі 16 тисяч гривень, адже наразі кримчани обмежені в можливості користуватися основними банківськими послугами: відкриття рахунків, обмін валюти, здійснення виплат тощо.

11.11.2014

Українська Гельсінська спілка з прав людини готує 40 адвокатів нового покоління

Організатори відзначають - подібний курс є унікальним і ніколи досі не проводився ані в Україні, ані в країнах пострадянського простору. Окрім українських адвокатів участь в навчанні візьмуть їх колеги з Росії, Азербайджану, Білорусі та Молдови.

11.11.2014

Відкрите звернення правозахисних організацій щодо дискримінації кримчан з боку Національного банку України

03 листопада 2014 року Правління Національного банку України прийняло Постанову № 699 «Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим» (далі -Постанова). Дана Постанова носить дискримінаційний характер, протирічить нормам національного права та порушує права громадян України - внутрішньо переміщених осіб з території Автономної Республіки Кр

10.11.2014

Вынужденные переселенцы решили объединиться для решения своих проблем

Участники прошедшего 09 ноября 2014 года в Киеве Форума «Конгресс Востока Украины», на который съехались из разных городов Украины те, кто, спасаясь от войны, стал вынужденным переселенцем, заявили: «Нас не устраивает социальное положение рассеянной «внутренней диаспоры»! Мы хотим жить полноценной социальной жизнью и объединяемся в «сетевую громаду»!

06.11.2014

Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка від правозахисних організацій та організацій, що опікуються проблемами внутрішньо переміщених осіб

Закликаємо Вас якомога швидше підписати Закон «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

05.11.2014

Правозахисники закликали депутатів не позбавляти людей безоплатної правової допомоги у некримінальних справах

Зрозуміло, що система безоплатної правової допомоги у некримінальних справах потребує значних коштів. Але бажання уряду заощадити кошти не може виправдати дискримінацію мільйонів людей у доступі до суду і якісних юридичних послуг.

04.11.2014

Як вітчизняні прикордонники наживаються на кримських українцях

Правозахисники фіксують потік звернень від громадян України, які виїжджають з окупованого Криму та зіштовхуються з порушенням прав українськими прикордонниками. Постраждалі стверджують: від них вимагають письмову довідку «чому громадянин України хоче переміщатися по Україні», а при відсутності такої не гребують і паперовою «довідкою» з зображенням Григорія Сковороди.

22.10.2014

Державна допомога переселенцям: з чого складається і як отримати?

01 жовтня 2014 року була прийнята Постанова КМУ № 505 від 01.10.2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Постановою КМУ № 505 запроваджено механізм надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з окупованої території та районів проведення АТО.

21.10.2014

Двадцять засуджених Бердичівської виправної колонії № 70 Житомирської області оголосили голодування

Заява про голодування засуджених була ними написана і передана адміністрації колонії проте адміністрація відмовляється приймати заяву. Акція носить абсолютно мирний і добровільний характер. Число голодуючих може зрости.

21.10.2014

Як забезпечується право на захист за рахунок коштів державного бюджету?

Міліція і надалі бачить в системі безоплатної правової допомоги певні ризики для ефективного розслідування, зокрема, як відмічали деякі опитані слідчі, адвокат «може надати затриманому можливість обійти закон», система зумовлює «неможливість тиску на підозрюваного під час допиту» і спричинила «зменшення розкритих справа через меншу кількість зізнань».

21.10.2014

Без папірця ти – мокриця, або паспортні поневіряння ромів в Україні

Відсутність документів, які посвідчують особу, типова проблема для ромів. Особливо гостро вона стоїть у Закарпатті, де знаходяться найбільші в Україні ромські поселення. Однак, нещодавно із нею зіштовхнулися й правозахисники Кіровоградщини.

20.10.2014

Генсек Ради Європи привітав ухвалення закону про переселенців

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд зробив сьогодні заяву у зв’язку з схваленням сьогодні Верховною Радою України Закону "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в Україні"

17.10.2014

Правозахисники закликають Президента забезпечити невідкладний розгляд законопроекту про переселенців

Висловлюємо Вам щиру подяку за надання 13.1-.2014 року законопроекту № 4490а-1 статусу невідкладного та просимо забезпечити його розгляд Верховною Радою на позачерговому засіданні 20 жовтня 2014 року з метою відвернути гуманітарну катастрофу, до якої Україна наблизилась так близько, як ніколи за часів своєї незалежності.

17.10.2014

Звернення правозахисників до Турчинова щодо необхідності прийняття закону про переселенців

Зважаючи на те, що ухвалення Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» має високе соціальне значення, бо від нього залежить становище сотень тисяч осіб, а також те, що Закон відкриває шлях для міжнародної допомоги як переселенцям, так і державі у вирішенні проблем, пов’язаних із вимушеним внутрішнім переселенням, просимо Вас зробити все можливе, щоб проект був розглянутий і прийнятий на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 20 жовтня 2014 року.

C