17.10.2014

Що обирає адвокатська спільнота: бути провідником корупції чи рушієм реформ?

Провідні адвокати, експерти, правозахисники та громадські діячі зібралися за круглим столом «Нові вимоги суспільства до професійної етики адвоката та якості його послуг» для того, аби поставити на порядок денний ширшої публічної дискусії проблему соціальної відповідальності адвоката і адвокатури.

17.10.2014

Щотижневий дайджест Української Гельсінської спілки з прав людини, програма «Права людини в дії»

Інформуємо, що УГСПЛ розпочинає випуск щотижневого дайджесту в рамках програми «Права людини в дії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), в якому буде інформувати про свою діяльність, а також про актуальні події в країні в сфері прав людини.

17.10.2014

Правозахисники: закон про переселенців не хочуть ухвалювати політики, яким вигідне суспільне напруження

Прийняття Закону «Про захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» затягується чиновниками навмисно, припускають правозахисники. Адже напередодні виборів низка політиків зацікавлена в рості напруження в суспільстві, що викликано величезною кількістю вимушених переселенців з Криму та зони здійснення АТО.

15.10.2014

Адвокат vs Клієнт. Як убезпечитись від неякісних юридичних послуг?

Проблема надання неякісних юридичних послуг завжди була актуальною в Україні. Саме тому задля її вирішення 5 липня 2012 року ухвалили новий закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а роком раніше – «Про безоплатну правову допомогу». Попри це, не поменшало випадків недобросовісного виконання адвокатами своїх обов’язків перед клієнтами, починаючи від банального затягування справи, некомпетентності і, закінчуючи відвертим шахрайством.

14.10.2014

Чи отримають сепаратисти доступ до персональних даних українських волонтерів?

Другий рік поспіль МВС намагається змусити пасажирів «Укрзалізниці» вносити в квиток паспортні дані. Витяг з пояснювальної записки МВС: «Проект дасть змогу ідентифікувати осіб, які переміщаються залізничним транспортом та можуть бути причетні до незаконної діяльності, у тому числі до вчинення терористичних актів та диверсій, а також можливості ідентифікації осіб, постраждалих у випадках аварій та катастроф, й осіб невпізнаних трупів».

13.10.2014

Блог Романа Мартиновського "ВПО в Україні: ізгої, чи вразлива група населення?"

У разі, якщо завтра Верховна Рада, не прийме цей закон, Україна зіткнеться не просто із гуманітарною катастрофою, а з катастрофою, яка може мати вкрай негативні наслідки як внутрішнього характеру, так і для її європейського майбутнього.

10.10.2014

Світовий експерт в сфері Європейського Суду співпрацюватиме з УГСПЛ

Команда одного з найвідоміших в світі експерта в сфері Європейського Суду Філіпа Ліча разом з адвокатами Української Гельсінської спілки з прав людини працюватимуть над справами громадських активістів, які були в полоні сепаратистів у Слов’янську. Заяви щодо них вже подані до ЄСПЛ.

10.10.2014

400 кримських в’язнів звернулися до омбудсмана з проханням захистити право на українське громадянство

На жаль, росіяни не зважають на те, що за ґратами в окупованому ними Криму знаходяться українці, які раптово опинилися під юрисдикцією Російської Федерації (РФ). Її представники уже встигли відзвітувати, що ніхто з них не виступив проти автоматичного присвоєння їм російського громадянства. Що не відповідає дійсності...

09.10.2014

Європейський Суд дозволив страйкувати пілотам. На черзі залізничники, лікарі, держслужбовці?

Працівники українських авіакомпаній отримали змогу публічно висловлювати обурення діями роботодавців та страйкувати. Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у справі «Тимошенко та інші проти України» став на захист авіаторів, в той час як вітчизняні служителі Феміди раніше вважали: авіація – не місце для захисту трудових прав. Навіть у зв’язку з тривалою заборгованістю по виплаті заробітної плати, неналежними умовами роботи тощо.

06.10.2014

Безробітні кримчани часто не можуть отримати допомогу по безробіттю

Для кримчан вкрай болючою залишається проблема отримання допомоги по безробіттю у строки та в розмірах, які передбачені діючим законодавством. Про це свідчить характер їхніх звернень до громадської організації «Регіональний центр прав людини»

06.10.2014

Створена міжвідомча комісія по наданню статусу учасника бойових дій військовим АТО

В Києві розпочинає роботу міжвідомча комісія по наданню статусу учасника бойових дій військовим АТО. На сьогодні це єдиний орган, куди можуть звертатися всі, хто має право на отримання статусу "учасник АТО".

06.10.2014

Понад 370 тисяч осіб очікують прийняття закону про переселенців

Правозахисники вимагають від депутатів термінового прийняття закону про переселенців. Лист з проханням розглянути проект закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» підписали провідні правозахисні організації України.

03.10.2014

Правозахисники просять Турчинова поставити на голосування законопроект «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»

Зважаючи на те, що ухвалення Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» має високе соціальне значення, адже від нього залежить становище понад 200 тисяч осіб, а також те, що Закон відкриває шлях для міжнародної благодійної допомоги переселенцям і допомозі державі у вирішенні цієї проблеми, просимо Вас зробити все можливе, для того, щоб законопроект був позачергово поставлений на голосування 7 жовтня 2014 р. як пріоритетний та був прийнятий.

02.10.2014

Європейський Суд захистив право українців на страйк

В рішенні Європейського суду «Тимошенко та інші проти України» вказано, що українські законодавство, що регулює право на страйк є неякісним та потребує термінових змін.

02.10.2014

До команди УГСПЛ приєдналися ще дві організації

Українська Гельсінська спілка з прав людини рада вітати в своїй команді дві потужні правозахисні організації з Хмельницького та Луганську.

C