26.09.2014

Чому не працюють пільги учасникам АТО?

Учасники АТО мають право на пільги. Проте, не можуть ними скористатися . Про це свідчать чисельні звернення, з якими вони звертаються до юридичних приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ). Варто наголосити - жоден з бійців АТО, які зверталися до УГСПЛ, досі не отримав статусу учасника АТО.

22.09.2014

Загибель в’язнів у зоні АТО: хто винен?

Донецька область є густонаселеним регіоном, тому там знаходиться 25% усіх пенітенціарних закладів України. І більшість з них потрапила до зони, де ведуться бойові дії. Таким чином, великою є загроза життю та здоров’ю в’язнів. А з іншого боку – вони самі можуть становити небезпеку українському суспільству, якщо в результаті обстрілу виправних колоній масово почнуть тікати на волю.

17.09.2014

В МВС, за допомогою громадських організацій, з’явилася стратегія розвитку

Як стало відомо УГСПЛ, Міністр схвалив стратегію розвитку МВС, запропоновану громадськими організаціями. В додатку текст документа

12.09.2014

USAID розпочинає правозахисний проект «Права людини в дії»

В Україні стартував перший проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у сфері захисту прав людини - «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Основними завданнями проекту є: моніторинг стану прав людини та адвокація; стратегічні судові процеси в справах з прав людини; покращення обізнаності про права людини серед громадян; посилення Освітнього Дому з Прав Людини у Чернігові.

09.09.2014

Чому довічно ув’язнених в Україні більше, аніж в Росії?

Близько року тому чисельні вітчизняні ЗМІ оприлюднили абсолютно немислимі порівняльні цифри засуджених до довічного позбавлення волі в Україні та в Росії. Виявилось, що за кількістю довічно ув’язнених Україна (1845 осіб) обігнала свого північно-східного сусіда (1841 особа).

02.09.2014

Обращение Украинского Хельсинкского Союза по правам человека r Генеральному секретарю ООН Пан Ги Муну

Мы надеемся, что очередная сессия Генеральной Ассамблеи ООН, сознавая исходящую со стороны Российской Федерации опасность разрушения мирового порядка включит в повестку дня отдельным пунктом вопрос об ответственности Российской Федерации и ее руководителей за нарушение Устава ООН.

22.08.2014

Громадські організації закликають Президента накласти вето на закон про створення вільної економічної зони Криму

Звертаємося до Президента України П.О. Порошенка накласти вето на зазначений закон через його невідповідність міжнародним стандартам прав людини та посягання на міжнародний авторитет України.

21.08.2014

Харківський апеляційний суд: катування, вчинені міліціонерами, не є небезпечними для життя та здоров’я людей

Харківських міліціонерів, які створили злочинне угрупування та займалися катуванням апеляційний суд амністував як таких що «вчиняли злочини, не пов’язані з насильством, небезпечним для життя та здоров’я».

18.08.2014

Украинский Хельсинский союз по правам человека готов предоставить бесплатную юридическую поддержку родственникам похищенных и пропавших без вести людей в зоне АТО

Внимание! Получение своевременной юридической помощи может помочь «вытащить» похищенных людей из плена. Прежде чем обратиться к нам в организацию, настоятельно рекомендуем предпринять следующие действия:

18.08.2014

«Задержание Интигама Алиева – это попытка расправы над правозащитным движением в Азербайджане» (сбор подписей)

Адвокаты и юристы Программы Сети Домов прав человека призывают всех неравнодушных присоединиться к широкой кампании поддержки и борьбы за освобождение Интигама Алиева и других заключенных по политическим мотивам.

18.08.2014

Гармонія пана Терьохіна. За рахунок прав кримчан-переселенців?

Пане Президент! Так само, як депутат Терьохін уклінно просив Раду проголосувати за цей закон, уклінно просимо Вас його не підписувати в такій редакції, бо тоді «безлад» з адміністративної території Криму переміститься на материкову частину України – безлад в сфері забезпечення прав і свобод громадян України, які вимушено переселились з Криму.

15.08.2014

Війна - не привід для диктатури: правозахисники попереджають про небезпеки у зв’язку із «законами 12 серпня»

Правозахисники стверджують: низка законів та законопроектів, які були прийняті 12 серпня, є потенційно небезпечними для громадян України та порушують національні та міжнародні норми законодавства.

14.08.2014

Правозахисники закликають визначити правовий статус добровольчих батальйонів

Учасники добровольчих батальйонів після завершення бойових дій ризикують стати фігурантами кримінальних справ. Адже їх статус залежить виключно від того, яку позицію щодо них займає влада. Для уникнення такої небезпеки правозахисники пропонують розглянути питання легалізації батальйонів на законодавчому рівні.

14.08.2014

Заява українських правозахисних організацій щодо неприпустимості ухвалення законопроекту №4453а “про санкції” у запропонованій редакції

Ми розуміємо важливість прийняття даного закону в умовах “неоголошеної війни”, яку веде Росія на сході України, та необхідність оперативної реакції влади на щоденні виклики. Водночас, прийняття його у запропонованій редакції може становити загрозу реалізації прав і свобод громадян України не меншу, ніж сумнозвісні “диктаторські законопроекти 16 січня”.

13.08.2014

Крым. С такими друзьями и врагов не надо

12 августа 2014 года ВР Украины приняла в целом Закон «О создании свободной экономической зоны Крыма и об особенностях осуществления экономической деятельности на временно оккупированной территории Украины». Теперь крымчане не смогут обратиться даже в суд.

C