04.08.2014

Українських військових, справа яких знаходиться на пріоритетному розгляді в Європейському Суді, відпустили з полону

Військових, які знаходились в полоні і щодо яких була подана заява в Європейський суд з прав людини відпустили. Про це сьогодні стало відомо Українській Гельсінській спілці з прав людини.

04.08.2014

Захисники парку Горького можуть отримати компенсацію за бездіяльність харківської міліції

Вищий адміністративний суд (ВАСУ) встановив, що в справі про бездіяльність міліції під час побиття активістів парку Горького відсутні докази правомірних дій міліції.

04.08.2014

Правозащитники требуют от украинских пограничников соблюдения закона

В Крымскую полевую миссию по правам человека, приемную ЦГП «Альменда», приемную Крым СОС и другие общественные организации поступают многочисленные жалобы жителей Автономной республики Крым (АРК), возмущенных действиями украинских пограничников. Речь идет об «особом» отношении, которое проявляют пограничники к жителям Крыма и города Севастополь при пересечении административной границы АРК.

30.07.2014

Адвокаты предоставят крымчанам бесплатную юридическую поддержку

В Киеве открылась юридическая приемная, которая будет бесплатно предоставлять правовую помощь крымчанам. Работа приемной организована группой адвокатов Регионального центра прав человека. Сопровождение стратегически важных дел по фактам нарушений прав человека будет осуществляться в партнерстве с экспертами и адвокатами Украинского Хельсинского союза по правам человека.

29.07.2014

Аксенов ради «крымской самообороны» пошел против законов РФ?

Крымская власть внесла законопроект, который предусматривает амнистию так называемой «крымской самообороны», людей, которые принимали участие в захвате Крыма, незаконно задерживали, пытали и держали в плену проукраинских активистов (в период с 25 февраля 2014 года до 11 апреля 2014 года). Автором законодательного опуса является господин Аксенов, считающий себя и.о. главы республики Крым. Что интересно - законопроект противоречит как международному так и российскому законодательству.

24.07.2014

Європейський Суд в пріоритетному порядку розгляне заяви полонених українських військових

До Європейського Суду за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини була подана заява в інтересах українських військових, які знаходяться в полоні терористів.

24.07.2014

Крымская полевая миссия по правам человека подготовила отчет за июнь

Выводы данной работы построены на результатах сбора информации «из первых рук» (наблюдения за ситуацией и событиями в Крыму, интервьюирования представителей ключевых целевых групп), мониторинга СМИ, анализа событий и законодательной базы, а также на основе официальных статистических данных.

22.07.2014

«Влада вирішила затягти пояси на животах мам, а не депутатів та чиновників»

Сьогодні біля Верховної Ради України відбувся мітинг матерів щодо зменшення допомоги при народження та ліквідації допомоги по догляду за дитиною. Матері обурені діями держави щодо економії саме на дітях, а не на депутатах та чиновниках і вимагають повернути їм ці виплати.

11.07.2014

Річний звіт Української Гельсінської спілки з прав людини за 2013 рік

Одними з головних принципів діяльності Української Гельсінської спілки з прав людини є прозорість та відкритість. Щороку ми публікуємо звіт в якому розповідаємо, чого нам вдалося досягти, з якими складнощами ми зіткнулися і що ми зробили для їх подолання, як ми допомагаємо людям та звісно, за які кошти існує організація. До вашої уваги звіт організації за минулий рік.

08.07.2014

Росія відповість перед Європейським Судом за викрадення заручників в Слов’янську

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулась до Європейського суду з прав людини з приводу викрадення та катування заручників бойовиками в Слов’янську. Організація сподівається, що суд встановить причетність до викрадення військових Російської Федерації, уряд якої буде зобов’язаний сплатити потерпілим компенсацію.

07.07.2014

Правозащитники проверили информацию о расстреле Нацгвардией участников вооруженных формирований так называемой ДНР

Главной целью визита была проверка сообщений о расстреле бойцами Национальной гвардии Украины раненых боевиков самопровозглашенной Донецкой народной республики, а также об артиллерийском обстреле больницы во время боев в г. Красный Лиман.

03.07.2014

На які пільги мають право учасники АТО

До уваги учасників АТО та їх рідних. В цій статті перелічені всі пільги, на які мають право учасники бойових дій.

27.06.2014

Закон про статус тимчасово переселених осіб може призвести до гуманітарної катастрофи

Правозахисники закликали Президента накласти вето на закон про статус тимчасово переселених осіб, адже його прийняття загрожує мільйонам українців гуманітарною катастрофою та жодним чином не вирішує проблем переселенців.

27.06.2014

Правозахисники: скорочуйте пільги депутатам, а не родинам з дітьми (петиція відкрита до підписання)

1 липня 2014 року в Україні фактично припиняються виплати допомоги по догляду за дитиною до 3 років. Для багатьох людей залишається не зрозумілим ліквідація допомоги по догляду, яка по своїй суті була однією із найбільш адресних зі всіх видів допомог сім’ям з дітьми. Якщо уряд пішов на суттєве зменшення видатків на соціальну сферу, то в першу чергу скорочуватися мали б «професійні» пільги для депутатів, прокурорів тощо.

26.06.2014

Допомога по догляду за дитиною до 3 років скасована офіційно

Українська Гельсінська спілка з прав людини отримала від Мінсоцполітики листа із роз’ясненням про припинення з 1 липня 2014 року виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

C